İsmail Saymaz Sözleriyle Halk TV'nin Başını Fena Yaktı

Sözcü gazetesinden Halk TV ekibine transfer olan İsmail Saymaz sözleriyle kanalın başını yaktı. Radyo Televizyon Üst Kurulu yani RTÜK kanala ceza yağdırdı.

İsmail Saymaz Sözleriyle Halk TV'nin Başını Fena Yaktı
Yayınlanma Tarihi : 07 Eylül 2021 17:33

İsmail Saymaz muhalif kimliğiyle bilinen bir isim. Sözcü'deki görevinden ani bir kararla ayrılan İsmail Saymaz daha sonra Halk TV'ye transfer olmuştu.

Halk TV'de hem haber yapıyor hem köşe yazısı yazıyor hem de bazı zamanlar ekrana çıkarak yorumlarda bulunuyor.

İsmail Saymaz'ın sözleri Halk TV'ye reyting olarak değil bu kez ceza olarak geldi. İsmail Saymaz'ın kanalın başını yakan sözleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu savunan sözlerdi.

Çorum'da Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi temaslarda bulunmak üzere şehri ziyaret etmiş ve bir vatandaşın tepkisiyle karşılaşmıştı.

Çocuğuma dokunma diye bağırarak Kılıçdaroğlu'nu tersleyen kadın aynı zamanda da Türkiye gündemine oturmuştu. O görüntülere tepki gösteren İsmail Saymaz çok ağır sözlerle eleştirmişti.

Ardından Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kadın Sabah gazetesine bir röportaj vermiş ve röportajında CHP'nin HDP ile ittifak halinde olduğu gerekçesiyle tepki gösterdiğini belirtmişti.

İsmail Saymaz'da sayfalarımıza taşıyamadığımız bazı ifadelerde bulunmuş ve o açıklamalara karşın harekete geçilmişti.

Söz konusu hedef aldığı kadının ailesi de dava açacaklarını belirtmiş ve AK PARTİLİ siyasetçiler de ateş püskürmüştü.

RTÜK'te o sözlere kayıtsız kalamayarak Halk TV'ye ceza verme kararı aldı. Halk TV'ye verilen cezaya CHP'nin RTÜK'teki üyesi İlhan Taşçı'da sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

İlhan Taşçı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu soruları yöneltti ve tepkisini gösterdi.

"1- CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na Çorum’da kadim Anadolu kültürüne aykırı, nezaketten uzak davranan hanımefendinin eleştirilmesi nedeniyle Halk TV’ye oy çokluğuyla %3 para cezası verildi. O hanımefendi başka siyasetçi şahsa aynı davranışı sergilese hali nice olurdu!?

2- Bugünkü toplantıda; Halk TV’de İsmail Saymaz’ın sözlerine ilişkin RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in daha önce attığı tivitle ihsası reyde bulunduğundan bu dosyada salondan çıkarılmasını Kurula teklif ettim. Sayısal çoğunluğa sığınan Şahin 2’ye karşı 6 oyla gündeme dahi aldırmadı."

Kaynak: Yeniçağ - Objektif Port