Hayrünnisa Gül İyi Parti'den Siyasete Giriyor iddiası

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi hakkında siyaset iddiası. İyi Parti iddiasını kim ortaya attı.

Hayrünnisa Gül İyi Parti'den Siyasete Giriyor iddiası
Yayınlanma Tarihi : 11 Eylül 2021 16:36

Son bir kaç gündür Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilecekler arasında adı gündeme getirilen Abdullah Gül bu kez eşiyle gündeme geldi.

Muhalif medyada Abdullah Gül'ün eşi hakkında bomba bir İyi Parti iddiası ortaya atıldı.

İlk olarak Cumhuriyet gazetesinden Sertaç Eş, Ankara'da siyaset kulislerini sarsan iddiayı gündeme taşıdı. Ardından CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gerçek Gündem haber sitesi söz konusu haberi manşetten servis etti.

Sertaç Eş yazdığı yazıda bomba etkisi yaratan iddialarını sıraladı ve şaşırtıcı bir çıkış yaptı. Söz konusu köşe yazısında kullandığı ifadelerin ilgili bölümü şu şekildeydi:

Bir de Hayrünnisa Gül’ün İYİ Parti’ye katılacağı iddialarını kimse doğrulamıyor. İYİ Partililer, “O konu 2017’nin konusu. Parti kurulmadan önce Hayrünnisa Gül’ün ismi de genel başkana önerildi bir görüşmede. Orada kaldı, şu an için böyle bir şey yok”

Öte Yandan İyi Parti kaynaklarından bu konuya ne bir yalanlama ne bir doğrulama henüz gelmedi. Cumhuriyet gazetesi yazarı ve CHP medyası tarafından duyurulan habere İyi Parti sessiz kalmayı tercih etti.

Ancak Gül'e yakın çevrelerden gelen bilgilere göre Hayrünnisa Gül’ün ne İyi Parti ne de başka bir siyasi partiden siyasete girmek gibi bir düşüncesi yok.

İddialar tamamen hayal ürünü..