Fatih Portakal Ortalığı karıştırdı! Bodrum'da yanan ormanlar imara mı açılıyor?

Gazeteci Fatih Portakal sosyal medyasından paylaştığı görüntülerle ortalığı karıştırdı..

Fatih Portakal Ortalığı karıştırdı! Bodrum'da yanan ormanlar imara mı açılıyor?
Yayınlanma Tarihi : 03 Eylül 2021 00:31

Muhalif kimliğiyle bilinen gazeteci Fatih Portakal sosyal medyasından tartışma yaratacak bir soru sordu.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'nin belirli noktalarında orman yangınları çıkmış ve çok sayıda değerli arazi kül olmuştu.

Ağaçların yandığı ve insanların evinden olduğu büyük bir felaket yaşamıştı Türkiye..

Henüz yaralar çok daha taze..

Ancak sosyal medyasından Fatih Portakal ortalığı karıştıracak bir video paylaşarak herkesi şaşkına çeviren bir soru sordu.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre : Fatih Portakal, sosyal medya hesabından Temmuz ayında çıkan yangınlarda zarar gören alanlardaki 'çalışmaların' görüntülerini takipçileriyle paylaştı..

Fatih Portakal görüntüleri ''Burası Bodrum, Mazı-Çökertme arası Kargılı koyu. İş makinası çalışıyor. Yangından sonra setleme çalışması mi? Yoksa imara mı açılıyor? Bölge halki bilgi edinmek istiyor'' ifadelerine yer vererek paylaştı..

Fatih Portakal'ın videoyu paylaşmasının ardından görüntüler sosyal medyanın da en üst sıralarına yerleşti..

HÜKÜMETTEN YALANLAMA

Yeniçağ'ın aktardığına göre ise : Akdeniz ve Ege’de yaşanan büyük yangın felaketlerinin ardından yanan bölgelerin imara açılacağına dair iddialar bizzat hükümet tarafından yalanlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamasında AK PARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konu ile ilgili "Anayasa'ya göre yanan alanlar başka amaçla kullanılamaz, tekrar ağaçlandırılır. Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak, yanan her yeri daha fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir." ifadelerine yer vermişti..

BAKANLIKTA YALANLADI

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı 'Orman Genel Müdürlüğü' olayın basına yansımasının ardından Fatih Portakal'a bir açıklama gönderdi. Gönderilen açıklamada Bölgenin Lavanta bahçesi yapılacağı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadeler yer alıyordu..

e-thrb8xeaishzb.jpg

Peki Fatih Portakal'ın paylaştığı o görüntülerde ne vardı? İşte gazeteci Fatih Portakal'ın sosyal medyasından paylaşmış olduğu o görüntüler..