Fatih Portakal Ortalığı Karıştıracak! Diyanet'e Hakkını Niçin Helal Etmediğini Duyurdu

Türkiye'nin yoğun gündemi öğrencilerin barınma sorunu. Fatih Portakal tartışmaya dahil oldu ve Diyanet İşleri Başkanlığına yüklendi.

Fatih Portakal Ortalığı Karıştıracak! Diyanet'e Hakkını Niçin Helal Etmediğini Duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2021 17:20

Türkiye'nin dört bir yanında üniversite öğrencileri barınma sorunu yaşıyor. Soruna karşı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kiralama yoluna giderek çözüm arayışı içerisine girdiklerini açıklamıştı.

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'da ev sahiplerine seslenerek kiraları düşürün çağrısında bulunmuştu.

Binlerce öğrenci barınma sorunu yaşarken iktidar medyasında ise sorun görmezden geliniyor. Ülke genelinde üniversite ve üniversiteli öğrenci sayısı artarken yurt sayısı orantılı oranda artmadı.

Tarikat ve Cemaat yurtlarına gitmek istemeyen öğrenciler ise ev tutma yolunu tercih ediyorlar. Ancak toplumun büyük bir bölümü asgari ücretle yaşadığı için bir öğrencinin ev tutma ihtimali pek yüksek görünmüyor.

Bu nedenle çoğu öğrenci ya yurtlara yerleşiyor ya da barınma sorununu çözemeyince memleketine geri dönüyor.

Türkiye'nin bu yoğun gündeminde Yeniçağ'da yer alan habere göre: Alevi Vakıflar Federasyonu Başkanı Haydar Baki Doğan, kendilerine bağlı 73 Cemevini, barınma ihtiyacı olan öğrencilere açtıklarını dile getirdi. Cemevlerindeki misafirhanelerde 400'le 700 kişi arasında öğrenciye barınma imkanı sunabileceklerini belirten Doğan, aynı zamanda hiçbir ücret talep etmeden aşevlerinde pişen yemekleri de paylaşacaklarını belirtti.

FATİH PORTAKAL BOMBAYI PATLATTI

Sosyal medya hesabından Alevi Vakıflar Federasyonu Başkanı Haydar Baki Doğan'ın açıklamalarını paylaşan Fatih Portakal sert bir çıkış yaparak: “Duydunuz mu @DIBAliErbas @diyanetbasin? Sizlerse siyasi korunma zırhı altında şatafat ve koşulsuz biat içinde yaşamaya devam edin? Sizin hakkınıza düşen vergimin 1 kuruşunu dahi helal etmiyorum. Bilinsin diye yazdım." diyerek isyan etti..

İşte Fatih Portakal'ın sosyal medyada gündemi alt üst eden o paylaşımı

240920211131263858538.gif