Fatih Erbakan üçüncü ittifak teklifi önerdi. İyi Parti önderliğinde yeni oluşum

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptığı açıklamada İyi Parti önderliğinde üçüncü bir sağ ittifak önerdi.

Fatih Erbakan üçüncü ittifak teklifi önerdi. İyi Parti önderliğinde yeni oluşum
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2021 17:44

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptığı açıklamada seçmenin kendilerini her iki ittifaka da yakıştırmadığını belirtti.

Üçüncü bir ittifak öneren Fatih Erbakan bu ittifakın da İyi Parti önderliğinde kurulmasını istedi.

Üçüncü ittifakın kurulması durumunda ise İyi Parti, Yeniden Refah Partisi, Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi'nin yer alabileceği düşünülüyor.

Anket firmaları da Üçüncü sağ ittifakın AKP ve MHP karşısında güçlü bir alternatif olabileceğini belirtiyor.

NEDEN ÜÇÜNCÜ İTTİFAK İSTİYOR?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan neden üçüncü ittifak istediğini de açıkladı. Konuyla ilgili değerlendirmesinde Fatih Erbakan "Çünkü yıllardır mevcut iktidarın elinde güçlü bir argüman var. Karşı tarafa geçen kim olursa olsun, ne kadar güzel projeler ortaya koyarsa koysun, tabiri caizse 'HDP, CHP kayığına bindin…'İktidarın algıyı oluşturmada imkanları da çok. Gerçekten de etkili oluyor. Orada yer alan Saadet Partisi çok zarar gördü, sıkıntı çekti, hala da çekiyor." ifadelerine yer verdi.

İYİ PARTİ NE DİYECEK?

İyi Parti şimdilik Millet ittifakında yer alıyor. Ancak CHP'nin HDP'ye karşı tutumu nedeniyle gerek İyi Parti gerekse İyi Parti tabanı çok rahatsız. Seçim döneminde Meral Akşener'in üçüncü bir ittifak için yeni bir oluşuma gitme ihtimali bulunuyor.

Böyle bir durumda CHP'nin ve HDP'nin tek başına seçime girebileceği konuşulurken İyi Parti'nin ise sağ ittifakla birlikte Demokrat Parti Büyük Birlik Partisi, Gelecek Partisi Saadet Partisi, Yeniden Refah Partileriyle seçime girmesi bekleniyor.

Fatih Erbakan'ın teklifine henüz İyi Parti'den bir yanıt gelmedi.

İlgili Haberler