Facebook Reklam Verme Konusunda En Kötüsü Olma Yolunda Hızla İlerliyor

Facebook üzerinden reklam vermek neredeyse artık imkansız hale gelmeye başladı. Bu durum çok sayıda kullanıcıyı çileden çıkarmaya başladı.

Facebook Reklam Verme Konusunda En Kötüsü Olma Yolunda Hızla İlerliyor
Yayınlanma Tarihi : 27 Kasım 2021 18:17

Facebook üzerindeki çok sayıda işletme facebook sayfalarını büyütmek ve erişimi artırmak için facebook üzerinden reklam veriyorlar.

Ancak son bir kaç aydır Facebook üzerinde reklam vermek neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Konuyla ilgili Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek kısa bir yazı yazdı:

FACEBOOK BATMAYA DOĞRU İLERLİYOR

Facebook günümüzde hala aktif olarak bir çok kişinin kullandığı bir uygulama. Facebook üzerindeki sayfaların kuşkusuz kitlelerle ve müşterilerle iletişime geçilebilmesi için önemi büyük.

Son güncellemelerle birlikte reklam vermeden 1 milyonluk bir kitleniz bile olsa o kişilere ulaşabilmek çok zor. Ancak facebook üzerinde reklam vermekte zor.

Saçma sapan gerekçelerle hesaplar kapatılıyor. Saçma sapan yapay zeka hatalarıyla sıradışı hareket uyarısı verilerek reklam hesapları devre dışı bırakılıyor. Kimlik onayı isteniyor ve kimlik gönderilmesine rağmen bu kimliklerin onayında da sorun çıkıyor.

Müşteri desteğiyle iletişime geçilmesi durumunda ise hep aynı otomatik yanıtlar. Lütfen itirazda bulunun. İtiraz olumsuz olursa tekrar itiraz kutusu açılana dek bekleyin gibi zırvalar..

Bizzat kuruluşumuza ait haberlerin reklamını çıkmak istediğimizde asla ve asla kurallara aykırı bir şey olmamasına rağmen saçma sapan gerekçelerle engel yedik.

Anlaşılan Facebook reklam verme konusunda en kötüsü olma yolunda hızla ilerliyor.. Bu şekilde devam etmeleri durumunda batmalarını da kendileri hızlandırmış olacak. Çok sayıda kişi farklı mecralarda kuşkusuz reklam vermeye başlayacaktır.