Evliler, Sevgililer Dikkat Etsin WhatsApp Sizi Fena Yakacak

WhatsApp uzun bir süredir dedikodusu yapılan özelliği hakkında beklenen hamlesini yapıyor! Kara listeye hazır olun

Evliler, Sevgililer Dikkat Etsin WhatsApp Sizi Fena Yakacak
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2021 23:19

1.6 Milyar kullanıcısıyla alanında adeta bir dev haline dönüşen WhatsApp köklü bir değişikliğe hazırlanıyor. Söz konusu değişiklikten uygulamayı kullanan hemen hemen herkes etkilenecek.

NTV'nin WABetaInfo sitesinden derlemiş olduğu habere göre, 'gizlilik' ayarlarında yeni bir düzenlemeye gitme kararı alan WhatsApp, Android ve iOS'te beta olarak bir özelliği kullanıma sunma kararı aldı..

Güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcılar; 'son görülme' özelliğini 4 farklı şekilde kullanabilecek. 'Herkes', 'Kişilerim' ve 'Kimse' dışında 'Kişilerim hariç' seçeneği de kullanıcılara sunulacak.

YENİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

WhatsApp uygulaması üzerinde Bu 'kara liste'ye eklediğiniz kişiler, son görülme saat ve tarihinizi artık göremeyecek. WhatsApp tarafından devreye alınacak bu özelliklerin tüm kullanıcılar için ne zaman devreye gireceği hakkında net bir bilgi olmasa da 2021 yılı bitmeden tüm telefonlarda devreye konulması bekleniyor..

YENİLİKLER PEŞ PEŞE GELECEK VE TASARIM DA DEĞİŞECEK

Öte yandan WhatsApp, iOS kullanıcıları içinde ufak bir tasarım değişikliği yapacak. Değişiklik yapılacak Uygulamada, iOS'a gelecek olan ve sohbet baloncuklarının tasarımına odaklanan yeni güncellemeyle sohbet baloncuklarının rengi, tarzı ve büyüklüğü de böylelikle değişmiş olacak.

SON GÖRÜLME NE İŞE YARIYORDU?

WhatsApp uygulaması üzerinde son görülme ve çevrimiçi özelliği listenizde bulunan arkadaşlarınızın ne zaman uygulamada olduklarını anlamanıza yarayan bir özellikti. Diyelim ki sevgiliniz ben uyuyorum dedi ve uyumadı. Sizde onu WhatsApp üzerinde çevrimiçi gördünüz hemen neden uyumadın diye sorabiliyordunuz. Yeni güncelleme ile birlikte eğer sizi kara listeye alırsa çevrimiçi olduğunu göremeyeceksiniz.

Bu değişikliğin aldatmaya düşkün çok sayıda kişinin işine yararken ilişkisinde sadakat isteyenlerin hiçte hoşuna gitmeyecek.

WhatsApp söz konusu özellikten geri atmayacak görünüyor.. Şimdiden sosyal medya üzerinden çok sayıda kullanıcı söz konusu özelliğe tepki göstermeye başladı bile!

Kaynak: NTV- Objektif Port- WABetaInfo - Fotoğraf: unsplash