Eski bakan 'Erdoğan bence seçime katılmayacak' diyerek, tarihte verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin Erdoğan hakkında şaşırtan bir iddiada bulundu.

Eski bakan 'Erdoğan bence seçime katılmayacak' diyerek, tarihte verdi!
Yayınlanma Tarihi : 27 Kasım 2021 17:35

Muhalefetin erken seçim çağrıları devam ederken iktidar kanadı ise erken seçim olmayacağını belirtiyor. Her iki tarafın da ısrar ettiği bir gerçek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekrar aday olmayacağını iddia edenlerde var. İki kez seçildiği için üst üste tekrar aday olamayacağını öne sürenlerin yanı sıra şimdi de Yaşar Okuyan çarpıcı bir iddiada bulundu.

İyi Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ TV'ye konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, 2023 seçimleri için çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Eski Bakan Yaşar Okuyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle önümüzdeki seçimde aday olmayacağını ve bunu da Nisan-Mayıs gibi açıklayabileceğini öne sürdü.

Yaşar Okuyan'ın iddiaları bir anda Ankara kulislerini sallarken Okuyan'a henüz iktidar kanadından bir yanıt gelmedi..

Yaşar Okuyan söz konusu açıklamasında “Yine hesaplar kitaplar yapıldı. Çünkü 19 yıldır iktidarda olan birisinin en son finali yarım puan bir puanla değil açık ara en az 10-12-15 puanla kaybettiği bir şeyle siyasi yaşamına nokta koymasını ben Tayyip Bey’den beklemem. Rahatsızlıkları da var'' ifadelerine yer verdi..

Yaşar Okuyan ayrıca söz konusu programda '' Biliyorsunuz sık sık gündeme geliyor. Benim fikrim Nisan-Mayıs aylarında kendisi rahatsızlığını ifade ederek seçimlere, Tayyip Bey olarak Cumhurbaşkanı adayı olarak katılmayabilir.” şeklinde konuştu..

İlgili Haberler