Erken seçim için beklenmedik tarih. Görev verildi

Yeniçağ gazetesi erken seçimle ilgili beklenmedik bir haber yayınlayarak bir gazetecinin erken seçim tarihini açıkladığını öne sürdü.

Erken seçim için beklenmedik tarih. Görev verildi
Yayınlanma Tarihi : 25 Kasım 2021 18:15

Muhalefet erken seçim çağrılarında bulunurken bir gazeteci köşesinden erken seçimle ilgili şaşırtıcı bir haber yayınladı. Yeniçağ gazetesi tarafından yayınlanan haber gündeme bomba gibi düşerken , erken seçimle ilgili şaşırtan bilgilere yer verildi.

Gazete haberinde bir yazar diye söz ederken o yazarın ismine ise yer vermedi.. Yeniçağ tarafından da aktarılan Söz konusu yazıda sıcak siyasetin tam göbeğinde olan bir ismin, “Tayyip bey görevi Mücahit Arslan’a verdi. 19 Haziran 2022’de seçim yapılacakmış gibi hazırlıklara başladılar” dediği aktarıldı.

Henüz iktidar kanadından muhalefetin erken seçim taleplerine karşın olumlu bir yanıt yok. İktidar seçim 2023 yılında yapılacak derken İyi Parti ve CHP ise seçim mitinglerine başladı.

İlk mitingi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Denizli'de gerçekleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Mersin'de seçim mitingi yapması planlanıyor.

İktidar kanadında ise şimdilik herhangi bir seçim hazırlığı veya seçim mitingi bulunmuyor.