Diyanet'e Yılmaz Özdil için Camiye Alınmasın Çağrısı Yapıldı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil için şaşırtan bir çağrı yapıldı. Camiye alınmamalı

Diyanet'e Yılmaz Özdil için Camiye Alınmasın Çağrısı Yapıldı
Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2021 16:07

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş'ı hedef alınca ona yönelik tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Yılmaz Özdil için bugün flaş bir çağrıda bulunuldu.

Sözcü yazarlarından Yılmaz Özdil, son dönemde laiklik tartışmalarına neden olan çıkışlarıyla gündem olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı konu almış olduğu "[email protected]" başlıklı yazısında "Ali Erbaş doğdu, üç yıl sonra mouse icat edildi. Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar." ifadelerine yer vermişti.

Yılmaz Özdil'in Sözcü'deki yazısına Diyanet'in nasıl bir tepki göstereceği merak konusu olurken beklenmedik yanıt Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet Ve Vakıf Çalışanları Sendikası yönetiminden geldi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınlayan MİL-Diyanet Sen, Özdil ile ilgili "Çukurlaşan gazeteci müsveddesi", "Ağzı lağım kokan", "Çukur kişilik" gibi hakaretler kullanırken konu hakkında "Cumhuriyet Başsavcılarını göreve davet ediyoruz" çağrısında bulundu.

CAMİLERE ALINMAMASI İSTENDİ

MİL-Diyanet Sen'in oldukça sert açıklamasında ayrıca Yılmaz Özdil'in camilere sokulmaması ve cenaze namazının kıldırılmaması da istendi..