Devlet Bahçeli ve Ali Erbaş İçin Beklenmedik Suç Duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye büyük şok...

Devlet Bahçeli ve Ali Erbaş İçin Beklenmedik Suç Duyurusu!
Yayınlanma Tarihi : 16 Eylül 2021 18:10

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamaları siyaset gündemini alt üst etmiş ve muhalefet oldukça sert açıklamalarla yüklenmişti.

Erbaş'ın açıklamaları büyük bir tartışmayı alevlendirirken AK PARTİ'li bir eski milletvekili ise Star Gazetesindeki yazdığı yazıda Laikliğin kaldırılmasını konu edinen bir yazı yazmıştı.

Bu yazı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi bile çok kızdırmış, Bahçeli bir açıklama yaparak Laikliğe sahip çıkmıştı.

Ancak Devlet Bahçeli muhalefetin tepkisine yol açan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamalarına da destek vermişti!..

İşte bu destek nedeniyle ikisi hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Ateizm Derneği, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Ateizm Derneği'nden yapılan açıklamada '' Dinsiz vatandaşları açıkça hedef göstererek ve din temelli düşmanlığı palazlandırarak toplumsal çatışmayı körüklemeyi amaçlayanlar, bu çirkin oyunlara alet olmayacağımızı ve (doğru tanımıyla) inanç özgürlüğünün tek teminatı olan laikliği bıkmadan ve usanmadan savunmaya devam edeceğimizi bilmelidir." ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan haberin devamı için... CUMHURİYET'in internet sitesini ziyaret edebilirsiniz..