Cep Telefonunuzu Sakın Islak Mendille Silmeyin. Verdiği Zarar Buymuş

Özellikle WhatsApp ,Instagram, facebook gibi sosyal medya uygulamaları hayatımıza girdikten sonra mobil uygulamaları kullanan cep telefonu kullanıcıları telefonu elinden düşürmez oldu. Temizlemek için ise genelde ıslak mendil kullanılıyor! Oysa zararı var

Cep Telefonunuzu Sakın Islak Mendille Silmeyin. Verdiği Zarar Buymuş
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2021 22:52

Günümüzde çok sayıda cep telefonu kullanıcısı özellikle WhatsApp gibi iletişim sağlayan uygulamalar nedeniyle cep telefonlarını elinden düşürmüyor.

Pandemi sonrasında da çok sayıda kişi cep telefonlarını temiz tutmaya çalışıyor. Bunun içinde ıslak mendil gibi mendillerle çok sayıda kişi cep telefonlarını temizliyor.

Islak mendille cep telefonunun temiz olacağını düşünenler aslında bir bakıma cep telefonuna zarar veriyorlar. Telefon temizlenirken bir yandan da hasar almış alıyor.

Zamanla ekranın gücü azalıyor ve ekranda sorunlar oluşmaya başlıyor. Olası bir düşüşte aldığı darbe kadar ıslak mendil nedeniyle zarar görmüş oluyor.

Cep Telefonu Islak Mendille Neden Silinmez?

Peki Cep telefonunu ıslak mendille silmek zararlı mı sorusunun cevabı nedir? Buna Cepkolik.com adlı bir sitede de değinilmiş. Islak mendille cep telefonunu silerken daha dikkatli olunması öneriliyor. Eğer illa bu mendile silinecekse kurutmak için mutlaka kuru peçete yardımıyla kurutulması isteniyor. Islak mendille cihazın silinmesi ekranın koruyucu tabakasına büyük ölçüde zarar veriyor. Bu yüzden ıslak mendille cep telefonunu silmek doğru bir seçim değil.