Can Ataklı Son Yazısıyla Çileden Çıkardı ve İnanan Kimse Çıkmadı

Geçtiğimiz günlerde TELE1'den ayrılan Can Ataklı şimdilerde Korkusuz gazetesindeki yazılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Can Ataklı Son Yazısıyla Çileden Çıkardı ve İnanan Kimse Çıkmadı
Yayınlanma Tarihi : 27 Ağustos 2021 19:49

Muhalif kimliğiyle bilinen Can Ataklı son yazısıyla kendisini takip eden okurlarını bile kızdırdı. İddiasına göre Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olacak.

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı olacağı parti ise AK PARTİ olacak. Bu karar doğrultusunda da AK PARTİ yeniden parlamenter sisteme geri dönecek ve Başbakanlık koltuğuna Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan oturacak.

İddia bu...

Seçimi ise Abdullah Gül kazanırsa....

Düşünebiliyor musunuz? Erdoğan seçime girerse kaybedecekmiş ve Gül olursa seçimi kazanabilecekmiş.

Erdoğan'ın kazanamayacağı bir seçimi Gül nasıl kazanıyorsa hikaye bu..

YOKSA ATAKLI MİLLET İTTİFAKINI MI KAST EDİYOR?

Millet İttifakı biliyorsunuz seçimi kazanırsa derhal parlamenter sisteme geri döneceğini belirtiyor. Parlamenter sisteme geri dönülmesi durumunda şöyle bir seçenek ortaya çıkıyor.

Hikaye bu ya..

Diyelim CHP adayı seçimi kazandı ve parlamenter sisteme geri dönüldü. Cumhurbaşkanı Hükümeti kurmak için 1.olan partiye görevi vermek zorunda. 1.Parti kim? Şuan ki bir çok veride AK PARTİ.. O halde AK PARTİ hükümeti kurma görevini alır tek başına iktidar olur. Muhalefet ise elinde sadece Cumhurbaşkanlığını bulundurur. Hükümette AK PARTİ tek başına iktidar olamasa bile koalisyon kurarak yeniden iş başına gelir.

Neresinden bakarsanız bakın senaryo oldukça karışık. Ama Bilinen bir şey var ki Can Ataklı'nın yazısında bahsettiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül arasında böyle bir toplantı olmadı. Ve böyle bir anlaşma ise hiç sağlanmadı.

Gül'ün AK PARTİ tarafından aday gösterilmesi mümkün olmadığı gibi böyle bir girişime MHP'de kesinlikle destek vermeyecektir.

Olası bir erken seçimde Cumhur ittifakının adayı iktidar kulislerinden edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir başkası değil. Başka türlü bir seçenek olmadığı gibi Ataklı'nın yazısındaki iddialar ise tamamen hayal ürünü olarak görünüyor.

ACI TABLO

Can Ataklı'nın iddiaları ise bugün muhalefet medyasının manşetlerindeydi. Üstelik tamamen hayal ürünü olmasına rağmen gün boyu manşetlerden indirilmedi. Anlaşılan o ki Millet ittifakı olmayınca Gül'ü birileri Cumhur ittifakına yollamanın peşine düşmüş..

Muhalefette Abdullah Gül aşkı olduğu sürece daha çooooooooooooooooooooooooooook Erdoğan Seçim kazanır görünüyor..

İlgili Haberler