Büyük Kriz! WhatsApp Herkesi İlgilendiren Önemli Bir Duyuru Yaptı

Yaklaşık 5 saattir WhatsApp çalışmıyor. Herkesin merak ettiği sorunla ilgili bir açıklama geldi..

Büyük Kriz! WhatsApp Herkesi İlgilendiren Önemli Bir Duyuru Yaptı
Yayınlanma Tarihi : 04 Ekim 2021 21:29

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp büyük bir erişim krizi yaşadı. Milyonlarca kişi WhatsApp'ta ne arama yapabildi ne de mesaj gönderebildi.

Sorun öylesine büyük ki bakanlıklar bile açıklama yapmak zorunda kaldı. Oysa WhatsApp'taki yaşanan sorun bakanlıkla veya devletle ilgili bir sorun değil.

HERHANGİ BİR SANSÜR YOK

Devlet kaynaklarından edinilen bilgiye göre herhangi bir sansür mekanizmasının devrede olmadığı bildirildi.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Mobil uygulama devi WhatsApp söz konusu erişim sıkıntısıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Sözcü'de yer alan habere göre: WhatsApp tarafından yapılan ilk açıklamada sorunun farkında olunduğu bildirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!” ifadelerine yer verildi..

DİĞER UYGULAMALARDA ÇÖKTÜ

Öte yandan sadece WhatsApp değil Facebook ve Instagram gibi uygulamalarda çöktü. Bir çok haber sitesinin trafiğinde de büyük bir düşüş yaşandı. Facebook üzerinden haberlerini paylaşan çoğu site ziyaret çekemez oldu. Sorunun bir kaç saat içerisinde çözülmesi bekleniyor. Fotoğraf: unsplash