Bülent Ersoy Daha Fazla Dayanamadı İşte Mustafa Keser'den İstediği Tazminat

Türk sanat müziğinin Diva'sı Bülent Ersoy ve Mustafa Keser arasındaki polemikte yeni gelişme. Bülent Ersoy tazminat davası açıyor. İstediği miktar bakın kaç TL..

Bülent Ersoy Daha Fazla Dayanamadı İşte Mustafa Keser'den İstediği Tazminat
Yayınlanma Tarihi : 14 Ekim 2021 18:45

Beyaz TV'ye konuk olan Diva Bülent Ersoy ''Söylemezsem Olmaz'' adlı magazin programında açtı ağzını yumdu gözünü.

Mustafa Keser'in sözlerine programda yanıt veren Bülent Ersoy ayrıca annesine küfür edildiğini de iddia ederek gözyaşlarına boğuldu.

Seren Serengil'in programda yoğun desteğini alan Bülent Ersoy program sunucularının yanında büyük duygusal anlarda yaşadı.

Öte yandan programın kendi programı olduğunu da belirten Bülent Ersoy kimseden rol çalmak gibi bir şeyin zaten olamayacağını söyledi.

Mustafa Keser hakkında da bomba açıklamalarda bulunan Bülent Ersoy kendi yakınlarını programda işe almış diyerek te flaş bir detayı duyurdu..

Türk sanat müziğinin Diva'sı olarak bilinen Bülent Ersoy, hakkında “Seni diva değil, divan yaparlar" şeklinde açıklamalarda bulunan Mustafa Keser'e 1 liralık manevi tazminat davası açtığını duyurdu..

Ve böylelikle Bülent Ersoy ile Mustafa Keser arasındaki tartışma mahkemeye de intikal etti.

Türk Sanat müziğinin Diva'sı olarak kabul edilen Bülent Ersoy, avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak kendisine hakaret ettiği ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla Mustafa Keser’e 1 liralık manevi tazminat davası açtığını ilan etti.

Tazminat davasıyla ilgili Hürriyet'in aktardığına göre, dilekçede de şu ifadeler yer aldı:

“Mesleğine ve sanatına uzanan bu saldırı müvekkili derinden yaralamıştır. Davalının haksız açıklamaları nedeniyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan müvekkil, iç dünyasında bir travma yaşamış, elem ve üzüntü duymuştur. Müvekkilin toplum önünde itibarı sarsılmıştır.”

YAYINI ENGELLETMEK İSTEMİŞTİ

Öte yandan Bülent Ersoy'un kendisi hakkında şok sözler sarf ettiği Mustafa Keser'e ait youtube kanalında yayınlanan video içinde avukatları aracılığıyla mahkemeye başvurmuş ve videonun erişime engellenmesini talep etmişti.

Mahkemede aldığı karar doğrultusunda videonun erişime engellenmeyeceğine hükmetmişti.

Bülent Ersoy'da bunun üzerine avukatlarıyla harekete geçerek Mustafa Keser'e tazminat davası açmaya karar verdi. Mustafa Keser'in söz konusu davayla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı çok merak ediliyor.

KİMLİĞİNİ GÖSTEREK MEYDAN OKUDU

Bülent Ersoy katıldığı canlı yayında kimliğini göstererek meydan okudu. Mustafa Keser açıklamasında Diva kadın sanatçıya denilir diyerek Bülent Ersoy'a göndermede bulunmaya çalışmıştı.

Bülent Ersoy ise bana bel altı vurmaya çalışıyor diyerek Mustafa Keser'e Beyaz TV ekranından bunu bana devlet verdi diyerek ateş püskürdü..