Beklenmedik Gelişme Meral Akşener Çekilme Kararı Aldı! Uğur Dündar kutladı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den beklenmedik açıklama. Çekilme kararı aldığını açıkladı.. İlk Tebrik gazeteci Uğur Dündar'dan geldi.

Beklenmedik Gelişme Meral Akşener Çekilme Kararı Aldı! Uğur Dündar kutladı
Yayınlanma Tarihi : 25 Eylül 2021 01:48

Halk TV ekranlarına konuk olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener siyaset gündemi alt üst edecek bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı yarışında olmayacağını açıklayan Meral Akşener kendisinin Başbakan olmak istediğini dile getirdi.

2018 yılında yapılan seçimlerde partisinin de gerisinde kalan Meral Akşener seçimi kazanamayan adaylar arasındaydı.

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HALK TV'de katıldığı programda cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halk TV'deki açıklamasında Meral Akşener, ''Kendime adıma konuşabilirim ben aday değilim. Ama kim aday olacak kısmında; seçilecek ve kazanacak bir adayla ve cumhurbaşkanlığını devam ettirecek bir adayla seçimlere gireceğiz. Ben başbakanlığa adayım'' diyerek yarışta olmayacağını açıkladı.

AKŞENER'E İLK KUTLAMA UĞUR DÜNDAR'DAN GELDİ

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan gazeteci Uğur Dündar açıklamasında:''Cumhurbaşkanı adayı değilim diyen Meral Akşener tarih yazıyor.
Tarih de onu, zor zamanlarda dimdik duran mangal yürekli Cumhuriyet kadını olarak yazacak'' ifadelerine yer verdi..

ANKETLER NE DİYOR?

Çok sayıda ankette Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önde olduğu görülüyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aldığı bu karar çok sayıda seçmen tarafından desteklenirken aynı duyarlı davranışın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da gelmesi bekleniyor.. Kılıçdaroğlu adaylık yarışında adının duyurulmasına izin verirken Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a ise adaylık kapılarını kapatmıştı.