Bahçeli Gemileri Yaktı ve Yılmaz Özdil'e Destek Verdi

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil için Diyanet'e çağrı yapanlara en sert tepki Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli Ateş püskürdü..

Bahçeli Gemileri Yaktı ve Yılmaz Özdil'e Destek Verdi
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2021 18:08

Son bir kaç gündür Diyanet ve Laiklik Tartışmaları Sürüyor. Tartışmalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de katıldı.

Din ve Laiklik konusunda hassas olduklarının altını çizen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhuriyetin temel taşı olan Laiklik ilkesinin anayasadan çıkarılmasını talep eden eski AKP'li vekile zehir zemberek sözlerle yüklenirken Sözcü yazarlarından gazeteci Yılmaz Özdil'e de destek verdi.

Özdil için dün bir skandal çağrı yapılmış ve camilere alınmaması istenmişti.

Söz konusu çağrı olay yaratmış ve Sözcü yazarı Yılmaz Özdil kendi kalemimi kendin kırarım diyerek meydan okumuş ve ölümle tehdit edilmesine ateş püskürmüştü.

İşte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de bugün tartışmalara katılarak Yılmaz Özdil'in camilere alınmasını istemeyenlere isyan ederek açıklamasında şunları kaydetti:

Camilerimizin, mescitlerimizin, cemevlerimizin sahte anlaşmazlıkların ve sanal ihtilafların merkez üssü haline getirilmesi ağır bir vebaldir. Onun ölüsü camiye girmemeli, bunun cenaze namazı kılınmamalı çağrıları Allah'ın rahmet ve merhametiyle ters düşmektir. Elbette böylesi bir tablonun sonu uçurum, sonucu felakettir.

LAİKLİK TEPKİSİ

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Laiklik ilkesini de tartışmaya açanlara tepki göstererek açıklamasında şunları kaydetti:

“NE DİNİMİZE LAF SÖYLETİRİZ NE DE LAİKLİK SÜTUNUNU KIRDIRIRIZ”

Bilinmelidir ki, ne dinimize laf söyletiriz, ne de Cumhuriyet'in Laiklik sütununu kırdırırız. Kötü niyet sahipleri sabırları sınayıp sınır ihlali yaparak milletimizin sinir uçlarıyla oynamaya kalkışmamalıdır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklaması kısa sürede gündeme otururken AKP ile ittifak kurduktan sonra ilk kez böylesine sert bir açıklama yayınlamış olması dikkatlerden kaçmadı. Uzun bir süredir MHP lideri böylesine sert konuşmuş ve açıktan tavrını ortaya koymuş oldu.

İTTİFAK DAĞILIR MI?

Öte yandan tartışmalar ışığında çok sayıda sosyal medya kullanıcısı baraj yüzde 7'ye indikten sonra anlaşılan MHP özüne dönüyor. Bu ittifak çok sürmez dağılır yorumunda bulundular. Ancak MHP yönetimi söz konusu Cumhur İttifakını 2023 yılına kadar sürdürmeye kararlı

Kaynak: Yeniçağ