Ali Babacan seçim günü yapacakları şeyi Sivas'ta açıkladı

AKP'den ayrılarak Deva Partisi'ni kuran Ali Babacan ittifaklarla ilgili soruya yanıt verdi. Partisinin aldığı kararı Sivas'ta açıkladı.

Ali Babacan seçim günü yapacakları şeyi Sivas'ta açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2021 14:03

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yurt gezilerini sürdürüyor. Yurt gezileri kapsamında Sivas'ta Deva Partililerle bir araya gelen gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine ittifaklarla ilgili açıklama yapan Ali Babacan “İttifak veya koalisyon şu anda bunların hiçbiri bizim gündemimizde değil. Biz hiçbir ittifakın içinde değiliz. Bizim şu anda hiçbir ittifakta olma gibi bir durumumuz yok ama seçim günü yaklaşırken bütün alternatiflere bakacağız'' açıklamasında bulunarak seçim zamanına kadar ittifak kararı almayacaklarını açıkladı.

AKP'YE YEŞİL IŞIK YAKTI

Öte yandan Ali Babacan tarafından yapılan bu açıklama Basında da yer alınca bir çok yorumcu sosyal medyadan Babacan'a tepki göstererek acaba Millet ittifakı ile el ele kol kola yürüyen Ali Babacan bu çıkışıyla Cumhur ittifakına göz mü kırpıyor yorumlarına neden oldu.

AKP KABUL ETMEZ

Bazı yorumcular ise partisine ihanet etmiş bir adamı AKP asla istemez. Hem saçma ötesi bir durum olur. AKP'den ayrılıp ve eleştirip ardından tekrar gidip AKP ile ittifak yapmak deyim yerindeyse Babacan'ın siyasi hayatının en büyük hatası olur.

ERKEN KONUŞULMASI İYİ DEĞİL

Ali Babacan ayrıca Sivas'ta yaptığı açıklamada seçimin bu denli erken gündeme gelmesi ve konuşulmasının iyi olmadığını belirterek Türkiye içinde iyi olmadığını sözlerine ekledi.