AKP'nin kalelerinde çöküş var! O illerde CHP Önde Gidiyor

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, kişisel sosyal medya hesabından 5 ilde yapılan araştırmanın sonuçlarını takipçileriyle paylaştı CHP'nin o illerde önde olduğu görüldü

AKP'nin kalelerinde çöküş var! O illerde CHP Önde Gidiyor
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2022 17:53

Yayınlanan çok sayıda seçim anketinde AKP'de inanılmaz bir düşüş söz konusu . Yayınlanan bir ankette daha AKP'de büyük bir düşüş yaşandığı görüldü.

ORC araştırma tarafından yapılan anketin sonuçlarına bakıldığında AKP için işlerin hiçte iyiye gitmediği görülüyor.

Medyafaresi.com tarafından paylaşılan habere göre; Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Tekirdağ'daki oy dağılımının belirlenmesi amacıyla yapılan ankette seçmene "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre, 4 ilde CHP birinci parti olurken, AK Parti de 1 ilde ilk sırada yer aldı.


Kırklareli'nde CHP yüzde 43,1'le ilk sırada yer alırken, İYİ Parti yüzde 25,1'le iki, AK Parti ise yüzde 20,4'le üçüncü sırada yer aldı.

Balıkesir'de ilk sırada yer alan CHP, yüzde 31,2 oy oranıyla AK Parti'nin önünde yer aldı. İkinci sırada yer alan AK Parti yüzde 30,7, üçüncü sıradaki İYİ Parti ise yüzde 23,8 oy aldı.


Yüzde 34,5 oy oranıyla Çanakkale'de ilk sırada CHP yer alırken, AK Parti'nin oy oranı ise yüzde 26,4 olarak kayda geçti. Üçüncü sıradaki İYİ Parti ise yüzde 24,1 aldı.

AK Parti, Manisa'da yüzde 32,7 oy oranıyla ilk sırada yer aldı. AK Parti'yi, yüzde 28,4 oyla CHP takip etti. 3. sırayı alan İYİ Parti ise yüzde 19,5'te kaldı.

Anket sonucu son olarak açıklanan Tekirdağ'da ilk sırada yer alan parti, yüzde 35,3'le CHP olurken, AK Parti yüzde 27,1'le ikinci, İYİ Parti ise yüzde 21,3'le üçüncü sırada yer aldı.