ABD'den Son Dakika Erdoğan Açıklaması! İddialar Yalandır

Son Dakika haberi geldi Dünyanın gündemine bomba gibi düşen ABD ile Erdoğan arasında pazarlık iddiaları ABD yönetimi tarafından yalanlandı..

ABD'den Son Dakika Erdoğan Açıklaması! İddialar Yalandır
Yayınlanma Tarihi : 18 Ağustos 2021 18:39

Muhalefet medyasında yayınlanan bir haber Türkiye gündemine oturmuş sonrasında ise dünyanın çeşitli yayın kuruluşlarında da bazı haberler yayınlanmıştı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: Muhalefetin de üzerine gittiği konuya nasıl bir açıklama yapılacak merak konusu olmuştu ve beklenen açıklama geldi. Açıklama sosyal medya hesabından yapıldı.

NE OLMUŞTU?

İddialara göre AK PARTİ Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında Afgan sığınmacılar konusunda pazarlık yapıldığı haberleri yayınlanmıştı. Yayınlanan bu haberler sadece Türkiye'de değil ABD'de de gündeme oturdu.

Muhalefetin tepki gösterdiği iddialara beklenen Açıklama ABD Büyükelçiliğinden geldi. ABD Büyükelçiliği resmi sosyal medya hesabından hem İngilizce hem de İngilizce bir mesaj yayınlayarak basında yer alan söz konusu iddiaları yalanladı.

Elçiliğin resmi profilinden yapılan açıklamada "ABD Büyükelçiliği, Başkan Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında Afgan mülteciler ya da göçmenler konusunda bir 'anlaşma' veya 'pazarlık' yapıldığına dair iddiaların tamamen temelsiz olduğunu belirtmek ister" ifadelerine yer verildi..

İşte o tweet

318558-640x139.jpg