16 Yıldır Almanya Başbakanı olan Angela Merkel emekli oluyor üstelik maaşı da belli

Almanya Başbakanı Angela Merkel uzun bir aranın ardından emekli olmaya karar verdi. Emeklilik maaşı ise 15 bin EURO oldu...

16 Yıldır Almanya Başbakanı olan Angela Merkel emekli oluyor üstelik maaşı da belli
Yayınlanma Tarihi : 25 Ağustos 2021 18:35

Mütevazi duruşuyla bilinen Almanya Başbakanı Merkel artık siyasete nokta koymaya karar verdi. Uzun yıllardır Almanya'da Başbakanlık görevinde bulunan Merkel bu görevi tam 16 yıldır sürdürüyordu.

Seçimlerde Merkel artık aday olmayacağını duyurdu. 26 Eylül 2021 tarihinde Almanya tarihinin en kritik seçimlerinden birine gidiyor. 16 yıldır adeta yüksek oranda bir halk desteğiyle Başbakanlık görevinde bulunan Angela Merkel artık bu seçimde aday olmayacak..

MAAŞI BELLİ OLDU

67 Yaşında olan Angela Merkel emekli olduktan sonra hiç bir daveti uzun bir süre kabul etmeyeceğini açıkladı.

Deutsche Welle''de yer alan habere göre Başbakan Angela Merkel kitap okuyacak ve kafasını dinleyecek. Şimdilerde maaşı 25 Bin Euro olan Angela Merkel'in emekli maaşı 15 bin Euro olacak..

Üç oy sürecince mevcut maaşı almaya devam edecek olan Merkel bu süre geçtikten sonra 15 bin Euro emekli maaşı almaya devam edecek..

İstemesi durumunda kendisine ait bir makam aracı ve yakın koruma da tahsis edilebilecek. Ayrıca Merkel'e ait mecliste bir ofis ve sekreter de tahsis edilecek. Bunları istememesi durumunda ise herhangi bir işlem yapılmayacak..