Ziraat Bankası Büyük Fırsatı Duyurdu 123 Bin TL'ye Konut Satışı Başladı

Ziraat bankası ev sahibi olmak isteyenler için büyük fırsatı sitesinden duyurdu. 123 bin Türk lirasından 180 bin TL'ye kadar 3+1 evler satacak olan Ziraat Bankası'na başvuru yapmak isteyenler için şartlarda açıklandı..

Ziraat Bankası Büyük Fırsatı Duyurdu 123 Bin TL'ye Konut Satışı Başladı
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2021 17:47

Ziraat Bankası'ndan büyük duyuru, ev sahibi olmak isteyenlere uygun fiyattan ev veriyor. Yeni konut satış listesinde 180 binden 123 bin liraya kadar 2+1 ve 3+1 dairelerin satışının gerçekleşeceği görüldü.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankaların ihalelerini takip ediyorlar. 2019 senesinde Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine yüzde elli dokuz oranında kişi ev sahibi.

Ancak 2017 verilerine göre aynı oran yüzde 59,1'di. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, artan enflasyon oranları ve işsizlik gibi sorunlar nedeniyle ucuza ev bulmanın yolunu arıyorlar.

Bankalar da ipotekli evlerin satışlarını olduğundan çok daha ucuz bir şekilde ihale yöntemi ile satarak elden çıkarıyor. Bu nedenle vatandaşlar bankaların ihale sitelerindeki evleri takip ediyor.

Uygun fiyata konut sahibi olmak mümkün

Ziraat Bankası da yeni konut satış listesini yayınladı. Yayınlanan liste içerisinde 123 bine, 140 bine ya da 180 bin liraya kadar 2+1 ya da 3+1 odalı evlerin olduğu görüldü.

Fiziki ihaleye katılım aşamaları neler?

Bankanın ihaleye katılım koşullarını açıkladığı bildiriye göre gayrimenkullerde bir kısım fiziki bir kısım da e-ihale ile satılıyor. İhaleye katılmak isteyen vatandaşlar, fiziki ihalede belirlenen teminat tutarını ödedikten sonra internet sitesi üzerinden teklif mektubu ile peşin/taksitli satış şartnamesini doldurmalı. bu şartnameleri de ihale komisyonuna ihaleden bir gün öncesine kadar kapalı bir zarfla iletmeli. Elden ya da posta yolu ile yapılan teslimatlarda gecikmelerde banka sorumluluk kabul etmiyor.

E-ihaleye katılım şartları ne?

E-ihale ile konut sahibi olmak isteyenler ise ilk olarak Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine başvurarak, konutun muhammen bedelinin %6’sı kadar olan teminatı yatırıp şubeden alacağı Gayrimenkul Satış Şartnamesi’nin her sayfasının imzalanmalı. Ardından telefona gelen şifreyle https://esatis.ziraatbank.com.tr/ sitesine giriş yapılabilecek ve gayrimenkul için teklif verilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.