Youtube'dan daha çok nasıl para kazanılır, adım adım öğretim.

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır şimdi ayrıntılı bir şekilde bu bilgileri sizlerle paylaşacağız

Youtube'dan daha çok nasıl para kazanılır, adım adım öğretim.
Yayınlanma Tarihi : 31 Mayıs 2021 23:04

YouTube' Dijital alanda sürekliliği koruyor. Bu bağlamda YouTube parasal kazanç bağlamında da bayrağı elinde taşıyor sanal alemde. #youtube #youtubeparasalkazanç

YOUTUBE ‘DAN NASIL PARA KAZANILIR ?

Bu konuda adım-adım ilerlemeye politikası yolu izleyelim. Para kazanmaya başlamadan önce bir kitleye sahip olmak gerekir. Kitle oluşturabilmek için izleyicilerin izlemeyi seveceği, istikrarlı videolar hazırlanmalıdır. Youtube da ki her şey gibi, videoların topluluk kurallarına uygun olunması lazımdır.

Bunlar uygun olduktan sonra içerik üreticilerinin Youtube videolarından para kazanmasını sağlayan Youtube iş ortağı programını yani, Youtube iş ortağı platformuna üye olmak gerekir.

Youtube iş ortağı programına uygun olmak için Youtube kanalınızın iyi durumda olması ve son 12 ayda 4000 saat izlenme ve en az 1000 aboneye sahip olunması gerekir. Youtube bu standartları karşılamanızı bekler. Çünkü içerik üreticiliğini iyi durumda olmasını istiyor.

Bu gereksinimler Youtube kanalınızı incelemek için yeterli bilgi sağlıyor. Youtube iş ortağı programında yalnızca izlenme süresi ve abone sayısı eşitliğini geçtiğinizde başvurabilirsiniz. Bu yöndeki ilerlemeniz Youtube stüdyoda yer alan, hepimizin en sevdiği kısım olan para kazanma sekmesinde sizin için güncelleniyor olacaktır. Başvuru hakkı kazandığınızda, bildirimleri e posta yoluyla alma yetkisini seçebilirsiniz. Bu durum isteğe bağlı bir durumdur.

Ama mutlaka seçmenizi öneririm. Kanalınız bu eşitliği geçtikten sonra, iş ortaklığı programını imzalamanız ve Google Adsense hesabı açmalısınız. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra kanalınız incelemeye alınır. Para kazanmaya başlamış olabilirsiniz. Birde Youtube iş ortağı programına kabul edildikten sonra Super Chat programına geçebilirsiniz fakat ülkenizin bunu destekliyor olması gerekmektedir. Programın özetini bu şekilde vermiş olduk.

Kanalım ne zaman incelenecek ve para kazanmaya başlayacak?

Kanalınızın sizce iş ortağı programına uygun olduğunu fakat henüz incelenmediğini var sayalım. Genelde Youtube siz eşitliği geçtikten sonra 1 ay içerisinde dönüş yapar. Size tavsiyem bunu takılı bir şekilde kalmayın kaliteli içerik üretmeye yatkın olun. Para sizi bulur.

Kanalım onaylanmazsa ne olur.

İş ortağı programına kabul edilmediyseniz, muhtemelen kriterleri yerine getirmediğinizdendir. Topluluk kuralları dedikleri teknik meselelere yoğunlaşın derim. Muhtemelen telif yemiş bir videonuz vardır. Yükleme paylaşımlarla aktif olmaya devam edin yoksa kanalınız silinir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.