Vakıfbank bu mesleği yapanlara yirmi 20 BİN TL kredi verecek üstelik düşük faizle

İhtiyaç kredileri arasında en dikkat çeken kampanyayı Vakıfbank duyurdu. Bu mesleği yapan kişilerden gelir belgesi istemeyen Vakıfbank 20 Bin Türk Lirası kadar kredi vereceğini açıkladı, tek şartı ise...

Vakıfbank bu mesleği yapanlara yirmi 20 BİN TL kredi verecek üstelik düşük faizle
Yayınlanma Tarihi : 01 Temmuz 2021 19:45

Vakıfbank kredileri dağıtmaya devam ediyor. Vakıfbank bu mesleğe özel kredi desteğini duyurdu. Üst üste açıkladığı kampanyalarda en fazla dikkat çeken ise avukatlara sağladığı kredi oldu. Sadece avukatlar ya da mesleğe yeni başlayan avukatlara öyle bir fırsat sundu ki... İşe başlamış olan ya da bir senelik avukatlık yapmış olan yeni avukatlara özel olarak herhangi bir gelir belgesi istemeden kredi veriyor.

Bankalar kredi kampanyalarını duyurmaya devam ediyor. Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden avukatlara özel kredi kampanyasına ilişkin duyuruda bulundu. Buna göre, mesleğe yeni başlamış veya 1 yıllık avukatlık yapmış olanlara 20 bin TL’ye kadar gelir belgesiz kredi veriliyor.

Barodan yazı almak yeterli

Yeni avukatlara özel olarak duyurulan ihtiyaç kredisi kampanyasında en büyük şart avukatın işe yeni başlamış olması ya da bir senedir avukatlık yapıyor olması. Kampanyaya bakıldığında avukatın herhangi bir gelir beyanında bulunması gerekmiyor. Ancak yeni avukatın görev süresini teyit etmesi için Baro'dan aldığı bir yazıyı teyit ettirmesi gerekiyor.

Bu kriterlere göre değişiyor

Bunun yanında sağlanan kredide de bir takım şartlar bulunuyor. Kredi Kayıt Bürosu'nda yani kredi notu dikkate alınan avukatın eğer notu 0 ila bin 250 arasındaysa avukata en fazla on beş bin liraya kadar kredi veriliyor. Avukatın kredi notu eğer bin 250'den yüksek ise o zaman da en fazla yirmi bin lira ihtiyaç kredisinden faydalanabiliyor. Krediye verilen faiz 1,53'ten başlasa bile kişinin kredi notuna göre farklılaşıyor.

Avukatlara özel verilen kredinin detayları...

Avukatlara özel ihtiyaç kredisi ise 3 bin ile 125 bin lira arasında değişiyor. Üç ila otuz altı ay vade ile sağlanan krediye yansıyacak olan faiz yüzde 1,53 olarak açıklandı. Avukatlar maksimum üç ay geri ödemesiz kredilerden hayat sigortalı olarak faydalanabiliyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.