Özgür Demirtaş Enflasyonu Savunan Binali Yıldırım'a verdiği yanıtla olay oldu

Türkiye'deki yüksek enflasyon tartışma konusu olmaya devam ediyor. Binali Yıldırım enflasyon açıklamasıyla dikkat çekerken bu açıklamaya ekonomist Özgür Demirtaş verdiği yanıtla olay oldu.

Özgür Demirtaş Enflasyonu Savunan Binali Yıldırım'a verdiği yanıtla olay oldu
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2021 13:55

Yüksek enflasyon sorunu AKP'li gazetecilerin bile eleştirdiği konu olurken AKP'den ilginç ötesi bir açıklama geldi. AKP'de Genel Başkanlık ve Başbakanlık yapmış olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım enflasyon hakkında tartışma yaratacak açıklamalara imza attı.

Binali Yıldırım'ın açıklaması sosyal medyada da gündem olunca en dikkat çeken cevabı son zamanda adı CHP'nin Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen Özgür Demirtaş'tan geldi. Özgür Demirtaş'ın verdiği yanıt kısa sürede on binlerce beğeni aldı.

BİNALİ YILDIRIM NE SÖYLEMİŞTİ?

Erzincan'da açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım “Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış enflasyon. Bu ne demektir, 7 kat artış. Bizde onlardan 20’e çıkmış, 2 kat artış. Bizde 10'lardan 20’ye çıkmış iki kat artış. İyi mi, değil” ifadelerine yer veren dikkat çekici bir konuşma yapmıştı.

Birgün gazetesinin sosyal medya hesabında da yer alan bu açıklamaya ekonomist Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımla cevap verdi.

.jpg

Habere ''Saçma sapan bir açıklama'' şeklinde bir yorum yazan Özgür Demirtaş bir anda gündem olmayı başardı.

Kaynak: Yeniçağ