Kredi Borcu Olan Yurtdışına Çıkabilir Mi?

Kredi ve kredi kartı borçlarının gereken zamanlarda ödenmemesinin büyük sorunlara yol açtığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Kredi Borcu Olan Yurtdışına Çıkabilir Mi?
Yayınlanma Tarihi : 19 Temmuz 2021 01:42

Özellikle de yurtdışına gitmeyi düşünenler bu sebeple tedirginlik duymakta ve kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi diye merak etmektedirler. Bilindiği üzere her insanın seyahat özgürlüğü bulunmaktadır. Kredi ya da kredi kartı borcu sebebiyle kimsenin seyahat özgürlüğünün kısıtlanması kesinlikle söz konusu değildir. Bu nedenle kredi kartı borcu olanlar yurtdışına çıkabilir mi sorusunun cevabı tabii ki evet olacaktır. Yurtdışına çıkmak için vize işlemleriniz yapıldığı esnada kredi ya da kredi kartı borcunuzun olduğu görevliler tarafından tespit edilse bile bu borç sizin vize almanıza ya da yurtdışına çıkmanıza engel olmayacaktır. Kişilerin ancak ve ancak maliyeye olan vergi borçları gibi borçları yurtdışına çıkmalarına engel olacak niteliktedir. Bu nedenle eğer devlete borcunuz yoksa kredi ya da kredi kartı borçlarınız nedeniyle endişelenmenize gerek bulunmamaktadır. Maliyeye olan borcunuz ise 25.000 TL’yi aştığı zaman sorun teşkil edecektir.

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Kredi Kartı Borcu Olanlar Yurtdışına Giderken Ekstra Bir İşlem Yaptırmalı Mı?

Bu sorunun cevabını hayır olarak verebiliriz. Kredi ya da kredi kartı borcu olanların yurtdışına çıkarken ekstradan bir işlem yapması gerekmemektedir.

Kredi Borcu Olanlar Yurtdışına Çıkabilir Mi?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere kredi ve kredi kartı borcu yurtdışına çıkışta herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Sadece devlete karşı olan borçlar belli bir limiti aşmışsa yurtdışına çıkışta sıkıntı olmaktadır.

Vize İşlemi Esnasında Kredi Kartı Borcunun Olması Soruna Yol Açar Mı?

Vize işlemleri kişilerin kredi veya kredi kartı borcu olmasından etkilenmemektedir. İşlemler esnasında borcunuzun olduğu fark edilse bile soru çıkmayacaktır.

Kaynak: Objektif Port

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.