İsviçre aylık 103 bin TL'ye 85 bin işçi alımı yapıyor! İşte İsviçre'de eleman aranan meslekler!

İsviçre işçi alımı yapıyor. 2024 yılında İsviçre tarafından işçi alımı yapılacağı duyuruldu. En çok eleman aranan sektörler de belli oldu. İşte İsviçre'de iş başvurusu yapacakların bilmesi gereken bilgiler

İsviçre aylık 103 bin TL'ye 85 bin işçi alımı yapıyor! İşte İsviçre'de eleman aranan meslekler!
Yayınlanma Tarihi : 24 Ocak 2024 18:32

Dünya'nın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre işçi alımı yapmaya hazırlanıyor. Maaşlar 103 bin TL'den başlarken 202 bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

EN ZENGİN ÜLKELERDEN BİRİ

bbnhaber.com.tr sitesinde aktarılanlara göre; Dünya'nın en zengin ülkelerinden biri olan İsviçre'nin işçi alımı yaptığı sektörler de duyuruldu. Buna göre birçok vasıflı eleman İsviçre'de iş sahibi olma imkanına kavuşacak.

İSVİÇRE 2024 İŞÇİ ALIMI HAKKINDA İŞTE BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Birçok Avrupa ülkesi işçi alımı yapıyor. Pandemi sonrasında kalifiye eleman bulmakta zorlanan İsviçre çözümü dışarıdan 85 bin işçi almakta buldu. Başta sağlık sektörü olmak üzere turizm otelcilik, teknisyen, bilgisayar uzmanı ve mühendis gibi çeşitli kadrolar için alım yapılacağı ülke tarafından ilan edildi.

İSVİÇRE İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Özellikle doktor açığı konusunda sıkıntı çektiği öğrenilen İsviçre, yaşlı bakım ve hastanelerde çalıştırmak üzere hemşire alımı da yapmak için ilan açtı.

AÇIK KAPANMIYOR

İsviçre'de yetkililer, Rusya ve Ukrayna savaşından kaçıp buraya sığınanların bu açığı kapatamayacaklarını ifade ediyor. Bu durumda şu anda İsviçre’nin 85 bin vasıflı işçi açığı bulunmakta. Bu rakam yıl sonunda 365 bin kişiye kadar yükselebilir. Peki, İsviçre’ye nasıl gidilebilir?

castle-5638140-1280.jpg

Yurt'ta yer alan habere göre; Yurt dışında çalışmak isteyenler, o ülkeye nasıl gidileceğini araştırıyor. İsviçre için işçi arayan DynaJobs gibi ya da Adecco gibi iş bulma kurumlarına başvurarak, kendinize uygun işi bulmanız gerekiyor.

Davet almak için ise şunlar gerekiyor:

Belirli bir seviyede dil bilgisi

İsviçre’de devlet yardımı ya da sosyal yardım almadan geçinebileceğinizi kanıtlamanız gerekiyor

İkamet edilebilecek ev bulunması

İSVİÇRE'DE MAAŞLAR NE KADAR?

İsviçre, dünyanın en zengin ülkeleri arasında bulunuyor. İsviçre'de saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangına, aylık ücret ise 4 bin İsviçre Frangı. Bu da saatlik olarak 596 TL, aylık ise 103 bin TL maaş anlamına geliyor.

Kaynaklar: Yurtgazetesi.com.tr, bbnhaber.com.tr ---- Derleme: Objektifport.com