Halkbank Bu Fırsatı Kısa Süreliğine Veriyor 100 bin TL Kredi Duyurusu

Halkbank tarafından 50 bin TL ile 100 Bin Türk lirası arası destek kredisi. Banka tarafından sağlanan bu Haktan yararlanabileceklerle ilgili bilgi de verildi.

Halkbank Bu Fırsatı Kısa Süreliğine Veriyor 100 bin TL Kredi Duyurusu
Yayınlanma Tarihi : 09 Ekim 2021 11:37

Önce Halk, Sonra Bankayız sloganıyla faaliyetlerini yürüten Halkbank göz kamaştıran kredileriyle dikkat çekiyor.

Uygun faiz oranıyla kredi fırsatları sunan banka aynı zamanda girişimcilere de destek paketleri sunuyor.

Özellikle kadın girişimcileri her dönem destekleyen bankalardan biri olan Halkbank 6 ay ana para geri ödemesiz yeni kredisini duyurdu.

Halkbank'ın internet sitesi tarafından yapılan açıklamada ''Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları için “Önce Halk, Sonra Bankayız” anlayışıyla hareket eden Halkbank olarak Türkiye ekonomisine verdiğimiz desteğin kapsamını genişletiyoruz. İlk defa iş kuracak ya da işini kurmuş Kadın Girişimcilerimizin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredi” paketini hayata geçirdik'' ifadelerine yer verildi..

Kredi özellikleri hakkında da bilgiler verildi..

Azami kredi limitinin işini kurmuş kadın girişimcilere 100 bin TL olacağı bu kredi paketinde yeni iş kuran ve kurduğu işletme yaşı da 6 ayı geçmeyen kadın girişimcilere 50 Bin Türk lirası ödenebilecek..

VADE NE KADAR?

Öte yandan kredinin vadesi 36 ay olup ayrıca 6 ay ana para ödemesiz olacak..

Kredinin aylık eşit taksitli olarak kullandırılacağı bildirilirken ödemesiz dönem faizleri ise 3 ayda bir tahsil edilecek...


BİR MÜJDE DAHA

Banka ayrıca yaptığı açıklamada kadın girişimcilere bir fırsat daha sunuyor. Buna göre kredi vadesi boyunca kadın girişimcilerden havale ve EFT işlemlerin de herhangi bir ücret talep edilmeyecek..


KREDİ KARTI DA VERİLECEK

Banka kadın girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında da asgari 5 bin TL ticari kartı tanımlayacak..

KREDİDEN YARARLANABİLECEKLER

Halkbank tarafından kadın girişimcilere yönelik bu krediden en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler yararlanabilecek.. Ayrıca İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlara da öncelik tanınacak. Bir başka aranan özellik ise Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar söz konusu krediden faydalanabilecekler.

Başvuru kanallarının ise şubeler olduğu bildiriliyor..

Kaynak: Halkbank

İlgili Haberler