Halkbank 150 Bin TL'den ucuza arsa ve ev satmaya başladı! Başvurular başladı

Halkbank ev veya arsa satın almak isteyenlere müjdesini duyurdu! 150 Bin Türk lirası gibi cazip bir rakamdan satış yapılacak.

Halkbank 150 Bin TL'den ucuza arsa ve ev satmaya başladı! Başvurular başladı
Yayınlanma Tarihi : 29 Temmuz 2021 12:32

Dev kamu bankası Halkbank müthiş bir fırsatla gündeme geldi. Banka tarafından sağlanan imkan doğrultusunda ucuza ev ve arsa satın almak mümkün olabilecek.

Halkbank Resmi internet sayfasında satılık konutları yayınladı , Buna göre Eskişehir Odunpazarı’nda 150 bin TL’den konut satışına çıktığı görüldü. Ayrıca Bankadan konut satın almak isteyen vatandaşların ihalelere katılım sağlaması da gerekiyor.

Ege Haber'in aktardığına göre Kamu ve özel bankalar icralık konut ve araba satışları yapıyorlar. Bu gelişmeye ek olarak dev kamu bankası Halkbank resmi internet sayfası üzerinden yeni konut ve arsa satış ilanlarını yayınladı.

TEKLİF NASIL YAPILACAK?

Herkesin merak ettiği bir gelişme ise Halkbank tarafından verilen ilanlara teklif vermek isteyen vatandaşlar, gayrimenkulün muhammen satış bedelinin % 3’ü tutarında geçici teminatı en yakın banka şubesine yatırarak başvuru yapabiliyor.


Öte yandan Satışlara katılım için banka tarafından yayınlanan Gayrimenkul Satış Şartnamesinin her sayfasının imzalanarak, aşağıda yer alan belgeler ile birlikte en yakın T. Halk Bankası A.Ş. Şubesine teslim edilmesi şartı bulunuyor..

Gönderilmesi Gereken Belgelerin listesi ise şu şekilde:


İlk olarak Noterden Düzenlenmiş Vekaletname (Vekaleten teklif verme söz konusu ise vekil adına düzenlenmiş, ihale ve açık artırmalara iştirak ve gayrimenkul satın alma yetkilerini içeren noter onaylı, ıslak imzalı vekaletname ve de vekilin noter tasdikli imza beyannamesinin eklenmesi gerekiyor..
Ayrıca başvuru için gerekli olan bir diğer belge ise Gayrimenkul Satış Şartnamesi Geçici Teminat Yatırma Dekontu
Son olarak Teklif Sahibinin T.C. Kimlik Numarasını içeren Kimlik Fotokopisinin şubeye teslim edilmesi gerek. Bu şartları taşıyan vatandaşlar Halkbank'ın sunmuş olduğu bu fırsattan yararlanabilecekler.

Kaynak: Ege Haber

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.