Gözü Altında Olanlar Dikkat Altın Yönünü Değiştirdi Sıçrayış Yaşanıyor - Altın Uzmanı uyardı!

Altın piyasasını yakından takip altın yatırımcılarının gözü kulağı bu hareketlilikte. Kimi TL karşısında Dolar yükselirken Altına yöneliyor kimi TL'de kalıyor. Ancak son zamanların en güvenilir limanı olan Altın yön değiştirmeye başladı.

Gözü Altında Olanlar Dikkat Altın Yönünü Değiştirdi Sıçrayış Yaşanıyor - Altın Uzmanı uyardı!
Yayınlanma Tarihi : 09 Haziran 2021 18:53

Altın fiyatlarında beklenmedik bir hareketlilik yaşanıyor. Piyasa uzmanından önemli açıklamalar geldi.

ALTIN YATIRIMCILARI DİKKAT!

SIÇRAYIŞ YAŞANIYOR

Altın fiyatları bir öyle bir böyleydi. Son dönem yatırmcıları bu hareketlilik oldukça tedirgin etti. Altın fiyatları tekrar rayına girdi.

Hem altın hem de gümüş yeniden yükselişe geçti. Yükselişin süreceğine ilişkin sinyaller gelmeye başladı. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altın ve gümüş fiyatlarıyla ilgili analiz yaptı. Dikkat çeken detayları paylaştı.

ALTINDA NORMALLEŞME SİNYALLERİ

Haftanın ikinci iş günü Altın fiyatları dikkat çekti. Altında normalleşme sinyalleri gözlemleniyor. Altın güncel son rakamlara göre eski seviyesine ulaşmış görünüyor.

Gram altında güncel rakam yatırımcıya nefes aldırdı. Son rakam 524 liraya yükseldi. Piyasadaki toparlanma arzusu altında sınırlı kalmadı. Gümüş fiyatlarına da yükseliş yansıdı. Gümüşün gram fiyatı 7 lira 67 kuruşa kadar yükseldi.

Kapalıçarşı'da çeyrek altın 865 liradan işlem gördü. Cumhuriyet altını ise günü 3 bin 527 liraya kapattı. 22 ayar bileziğin fiyatı 479 liradan satıldı. Tunç Şatıroğlu Altın ve gümüş fiyatlarıyla ilgili konuştu. Önemli bir de analiz yaptı.

ALTININ ONS FİYATI 1895 DOLAR!

OLASI DÜŞÜŞLER ALIM FIRSATI!

Altının ons fiyatı 1895 doları gördü. Analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu piyasalardaki son durumu değerlendirdi. Yükselişi analiz etti. Şatıroğlu, "Altın Yellen etkisiyle satış görmüştü. ABD 10 yıllıklarının nisan sonunda geldiği dip seviyenin altına hala daha gelmemesi tedirginlik yaratıyor” dedi. Altın “ETF'lerine giriş devam ediyor ve altın yükselen kanalda bulunuyor” diyen Şatıroğlu “Dolar kurundaki yükselişten de destek bulan gram altın da yükseliş kanalında bulunuyor. Olası düşüşler alım fırsatıdır” mesajı verdi.

Analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu “Düşüş beklemeden alım yapmak isteyenler "bana çıkacak dediler ben aldım düştü zarardayım" deme ihtimaline karşı parçalı halde ve stoplu almalı. Yellen sonrasında gümüş tekrar yükseliş kanalına döndü ancak halen daha altın güçlenmediği için gümüş de zayıf kalıyor diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı Altındaki yükselişin kaldığı yerden devam etmesi durumunda gümüşün tekrar altına göre güçlenmesini bekliyorum." İddiasında bulundu.