Garanti BBVA'dan Büyük Yenilik 350 TL'ye kadar herkes yararlanabilecek

Garanti BBVA yeni müjdesini duyurdu üstelik yaklaşık 350 Türk Lirası toplamına kadar herkesin yararlanabileceği bir sistem geliştirildi. Garanti BBVA tarafından Banka müşterilerine sağlanan bu kolaylıktan herkes yararlanabilecek.

Garanti BBVA'dan Büyük Yenilik 350 TL'ye kadar herkes yararlanabilecek
Yayınlanma Tarihi : 13 Haziran 2021 23:36

Garanti Bankası Bir çok konuda öncülük etmeye devam ediyor. Aldıkları son kararsa müşterilere karşın büyük bir kolaylık sağlayacak.

Hemen tanıtımı yapılan ve uygulamaya sokulan özellik ilgili bankanın müşterilerinin rahat bir nefes almasını sağlayacak. Objektif Port olarak Garanti Bankası tarafından gerçekleştirilen yeniliğin ayrıntılarını sizler için derledik.

Garanti BBVA geleceğin teknolojisini resmen tanıttı. Artık sadece akıllı telefon kullanarak o işlemi gerçekleştirmek mümkün olacak. bu kolaylık sayesinde yakında tarihe karışacak, akıllı telefonla gelen yeni dönem...

Garanti BBVA; Visa’nın "Tap to Phone" teknolojisini duyurarak KOBİ ve mikro ölçekli işyerlerine büyük müjdeyi verdi. Fiziki POS cihazı olmayan ve sadece nakit kabul eden esnaf için çok kolay bir uygulama devreye girecek. Telefona uygulama olarak indirilebilecek olan CepPos sayesinde fiziki POS'a gerek kalmayacak. CepPos sayesinde esnaf, müşterilerinden 350 liraya kadar temassız, 350 lira üzeri alışverişlerde de şifreli çekim yapabilecek. Tamamen güvenli olan bu yöntem bir yandan da hızlı olması ile geleceğin teknolojisi olarak görülüyor.

Hızlıca indirilip kullanılabiliyor

Uygulamadan yararlanmak isteyen iş yerlerinin Garanti BBVA üyesi olması gerekiyor. Garanti BBVA üyesi esnaf, CepPos uygulamasını telefonuna indirdikten sonra şifresi ile giriş yapacak. Sonrasında ise normal bir pos cihazı gibi işlev gören uygulama ile telefondan temassız çekim yapılabilecek. Ancak temassız alışveriş limitinin 350 lira olduğu duyuruldu. 350 lira ve üzeri alışverişlerde ise kart okutulduktan sonra şifre tuşlanması ile alışveriş tamamlanabilecek. herhangi bir kurulum istemeyen uygulamadan anında faydalanmak mümkün.

Alışkanlıklar değişti, temassız alışveriş yaygınlaştı

Koronavirüs salgınında mutasyon virüsün de etkisi ile temassız alışverişin önemi anlaşıldı. Türkiye'de ise bir milyonu aşkın esnaf fiziki pos cihazına sahip olmadığı için yalnızca nakit para kabul ediyor. Ancak değişen alışkanlıklar nedeniyle esnaf, yarışın gerisinde kalabiliyor. Bu nedenle Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ) Genel Müdürü Murat Çağrı Süzer de bazı açıklamalarda bulundu. Daha öncesinde ilk temassız kartla beraber ilk sanal POS alt yapısını geliştirdiklerini belirten Süzer, CepPos'un da iki yıldır faaliyette olduğunu aktardı. Özellikle salgın sürecinde daha fazla yaygınlaşan uygulama daha da geliştirildi. Temassız alışverişlerde hem ortak kararla hem de Garanti BBVA'nın geliştirmesi ile CepPos'tan 350 liraya kadar çekim yapılabilecek. 350 liranın üzerinde şifre sorulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.