Garanti BBVA Kredi Kartı Borcu Olanları İlgilendiren Bir Uyarı Yaptı

Garanti BBVA, kredi kartı borcu olan müşterilerini ilgilendiren önemli bir duyuru yaptı. Eğer sizin de Garanti BBVA'ya ait kredi kartınızın borcu varsa bu uyarıyı görmezden gelmeyin.

Garanti BBVA Kredi Kartı Borcu Olanları İlgilendiren Bir Uyarı Yaptı
Yayınlanma Tarihi : 13 Temmuz 2021 21:10

Garanti BBVA'ya ait kredi kartı sahiplerini ilgilendiren haber bugün geldi.

Banka, kredi kartı borcu olan ve ödemekte zorlanana müşterilerine kolaylık sağlayacağını duyurdu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, kredi kartı borcunu kapatmakta zorluk çeken vatandaşlara, kredi kartı limiti kadar kredi imkanı sağlayarak daha rahat bir nefes alabileceklerini duyurdu.

Garanti BBVA Genel Müdür Akten, örnek üzerinden açıklama yaptı. Verdiği örnekte 4 bin TL kredi kartı limiti olan ve tamamı dolu olan vatandaşın asgari borcu ödeme yöntemiyle bu süreci zor yürüttüğünü dile getirdi. Bunun için ihtiyaç kredisi kullanan vatandaşın aylık ortalama 200 TL taksit ödeyerek bütçesini daha rahat yönetebileceğini ifade etti.

Bunun sonucunda vatandaş hem kredi kartı limitini serbest bırakmış hem de daha az miktarda aylık ödeme yapmış olacak.

Peki Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılabilir?

Eğer yüksek limitli bir kredi kartı sahibiyseniz ve tamamı doluysa ne yazık ki asgari ödeme ile borcu kapatmak oldukça zor. Çünkü her ay ödenmeyen miktarın faizine maruz kalıyorsunuz.

Bunun sonucunda birden fazla kredi kartı kullanıcısıysanız bir diğerinde bir diğerine aktarım yaparak ayı tamamlıyor veya asgari tutarı ödediğiniz için diğer ay faiz ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Bunun için yapılabilecek en basit yöntem kredili mevduat hesabı kullanmaktır. Her banka her müşterisine kredili mevduat hesabı tanımlıyor. Diğer adıyla ek hesap. Ek hesapta kredi kartı borcunuzun tamamını kapatabilmeniz mümkün. Tabi kredi kartı limitinizin çok yüksek değil. Elbette bununda bir taksit sayısı ve taksit sayısı kadar faizi olacaktır. Genelde kredili mevduat hesaplarında maksimum 12 ay taksit yapılabiliyor.

Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kullanacağınız kredili mevduat hesabı ileriki dönemlerde kullanmak isteyeceğiniz ve size verilen kredi limitinden düşecektir. Yani normal şartlarda size verilebilecek kredi 20.000 bin TL ise, kullandığınız kredili mevduat limiti, size verilen miktardan düşecektir.

Kaynak: Ege Haber