Garanti BBVA ,İş Bankası ,Vakıfbank ,Yapı Kredi ve Halk Bank Nakit ihtiyacı olanlara yeni kredi veriyor

Garanti BBVA Başta olmak üzere İş Bankası ,Vakıfbank ,Yapı Kredi ve Halk Bank 5000 TL'den 50 Bin Türk Lirası sınırına kadar uygun faiz oranlarıyla yeni kredi paketi açıkladı.

Garanti BBVA ,İş Bankası ,Vakıfbank ,Yapı Kredi ve Halk Bank Nakit ihtiyacı olanlara yeni kredi veriyor
Yayınlanma Tarihi : 15 Haziran 2021 16:24

Çok sayıda banka kredi çekmek isteyen vatandaşlara uygun faizle yeni krediler sunmaya başladı. Banka banka sizler için faiz oranlarını derledik. Hangi banka sizin için uygunsa o bankaya başvurabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

İşte bankaların an itibariyle duyurduğu kredilerle ilgili faiz oranları

Nakit paraya ihtiyacı olanlara bankalar tek tek duyurdu! İhtiyaç kredisi faiz oranları şaşkınlık yarattı

Nakit paraya acil ihtiyaç duyanlar için bir kurtarıcı olan tüketici kredisini bankalar artık güncellenen faizlerle dağıtıyor. Bankalara başvuru yapmadan önce mutlaka faiz oranlarının incelenmesi gerekiyor, çünkü...


Salgın döneminde nakit paraya olan ihtiyaç daha da artı. Bankalar da bunun bilinci ile kredi dağıtmaya devam ediyor. Art arda kampanyalar duyuran bankalar faiz oranlarında da bir güncelleme gerçekleştirdi. İhtiyaç kredisine olan talep de oldukça yoğun. Bankalar bunun bilinci ile ihtiyaç kredisi için faiz oranlarını tek tek paylaştı.

İhtiyaç kredisi çekmeden önce dikkat

Ufak ihtiyaçları için çekilen tüketici ya da ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlerin daha dikkatli hareket etmesi gerekiyor. Bankalar kredi kullanan müşterilerine bazı fırsatlar sunabiliyor. Ancak kredi faizlerinden haberdar olarak en uygun bankayı tercih etmek gerekecektir. 14 Haziran itibari ile kamu bankaları ve özel bankalar tarafından duyurulan ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şu şekilde oldu...

Hangi banka ne kadar faizle tüketici kredisi veriyor?

Tüketici kredisi çekmeden önce hangi bankaların en uygun faiz ve fırsatı verdiği iyice araştırılmalı. Bakıldığında kamu bankalarından ihtiyaç kredisini en uygun faize verenin Vakıfbank olduğu görülüyor. Vakıfbank'ın uyguladığı yüzde 1,51'lik tüketici kredisi faizini diğer bir kamu bankası olan Ziraat Bankası takip ediyor. Ziraat Bankası'nın belirlediği ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1,54 oldu.

Bakıldığında diğer hiçbir bankanın yüzde 1,50 bandında faizle kredi vermediği görüldü. Ancak Ziraat Katılım'dan çekilecek olan ihtiyaç kredisinin faiz oranının yüzde 1,60 faizle dağıtılacağı kaydedildi. Dev kamu bankası Halk Bankası da ihtiyaç kredisinin faiz oranının yüzde 1,61 olduğunu duyurdu. İş Bankası ise ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterileri ve müşteri adaylarına yüzde 1,65 faiz uyguluyor. Kuveyt Türk de tüketici kredisini yüzde 1,66'dan dağıtıyor.

Yapı Kredi şaşırttı

Garanti BBVA'nın tüketici kredisi faiz oranının yüzde 1,79 olduğu kaydedildi. Yaklaşık on sekiz milyon müşterisi olan Akbank'ın ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere uyguladığı faiz oranının yüzde 1,89 olduğu görüldü. Yapı Kredi ise çok yüksek bir faizle şaşırttı. Diğer bankalar arasında Yapı Kredi'den çekilecek ihtiyaç kredisinin faiz oranı yüzde 2,42 olarak kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.