Ekonomist Meriç Köyatası Dolar ve Euro'nun Kaç TL olabileceğini açıkladı

Merkez Bankası tarafından faiz indirimine gidildi. Bu durum muhalefetin tepkisini çekerken Ekonomist Meriç Köyatası dikkat çeken bir iddiada bulunarak Dolar ve Euro için tahminlerde bulundu. Dolar ve euro için kaç Türk lirası olacağını açıkladı.

Ekonomist Meriç Köyatası Dolar ve Euro'nun Kaç TL olabileceğini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2021 15:34

Merkez Bankası tarafından faiz indirimine gidildi. Bu karar muhalefet tarafından sert sözlerle eleştirildi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu kararı yanlış olarak nitelendirirken sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

"Mutlu musun Sayın Erdoğan" diyen Meral Akşener bu inadın her bir ferde 1 saatteki maliyetinin 300 TL olduğunu öne sürdü.

Ekonomist Mahfi Eğilmez'de sosyal medya hesabından kısa bir değerlendirme yaparak “Merkez Bankası politika faizini 100 baz puan indirerek % 16'dan 15'e düşürdü. Geçmiş olsun.” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Ancak en ilginç tepki ise Ekonomist Meriç Köyatası tarafından yapıldı. Ekonomist Meriç Köyatası'da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yeniçağ gazetesi tarafından da paylaşılan haberde Ekonomist Meriç Köyatası "Tek bir açıklaması var. Türkiye’deki varlıkları yok fiyatına yabancılara, ya da yurt dışında dolar istiflemiş yandaşlara satmak" diyerek oldukça sert bir ifade kullandı.

Öte yandan Meriç Köyatası yaptığı bir diğer açıklamada da tahminlerini revize ederek '' Euro ne olur? Ben yılbaşında 12 lira olur hedefimi düzeltiyorum. 14-15 lira bandına oturur diyorum. Altın için ise Şubat ayına kadar 725-750’ye kadar '' iddiasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU ERKEN SEÇİM İSTEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da Faiz indirimiyle ilgili açıklamalarda bulunarak yaptığı açıklamada Erken seçim çağrısında bulundu.. Kılıçdaroğlu twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda "Artık DUR Erdoğan! #HemenSeçim" şeklinde bir paylaşım yaptı.

İlgili Haberler