Dev Bankadan Dolarla İlgili Yeni Tahmin! Kaç lira olacağını açıkladı

Doların hızlı bir şekilde yükselişe geçerek 10 lira sınırını da aşması adeta piyasada şok etkisi yarattı. İsviçre'nin köklü bankası Credit Suisse, dolar/TL için kritik bir tahminde bulundu.

Dev Bankadan Dolarla İlgili Yeni Tahmin! Kaç lira olacağını açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2021 16:31

Dolar dün itibariyle rekor seviyeye ulaştı. 13 Lira seviyelerine çıkan doların tekrar düşüp düşmeyeceği merak ediliyor.

Muhalefet erken seçim çağrılarını artırırken ekonomistler ise tek çarenin faiz artışı olduğunu dile getiriyorlar. Cumhur ittifakı ortakları olan AKP ve MHP ise faiz politikasına karşı çıkıyor.

Faizlerde yaşanan indirim sonrasındaki kurdaki bu artış büyük şaşkınlık yaratmıştı. Şimdilerde ise piyasaların nasıl olacağı merak ediliyor.

Bugün dikkat çeken bir tahmin yapıldı. Webtekno'da yer alan habere göre İsviçre'nin köklü bankası Credit Suisse, dolar/TL için kritik bir öngörüde bulundu. Credit Suisse analistleri, TCMB'nin beklenenin aksine faiz artırımı yapması durumunda, dolar/TL paritesinin 11 civarına düşebileceğini ifade ediyorlar.

Şimdi gözler Merkez Bankasına çevrilmiş durumda. Önümüzdeki süreçte faiz artırımının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Credit Suisse uzmanlarına göre Faiz artırımı yapılmaması durumunda ise doların yine yükselme ihtimali var.

Kaynak: Eray Kalelioğlu - Webtekno