Beklenmedik Zam Duyurusu! Emekliye ,Memura ve İşçiye yüzde 70 zam

Fatih Erbakan emekliye, memura, işçiye yüzde 70 zam açıklamasıyla günün konusu oldu.

Beklenmedik Zam Duyurusu! Emekliye ,Memura ve İşçiye yüzde 70 zam
Yayınlanma Tarihi : 27 Eylül 2021 20:12

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan son günlerde aşı konusundaki açıklamalarıyla tartışma yaratırken bu kez de maaş zamlarıyla ilgili açıklamasıyla gündeme geldi.

Cumhuriyet'in de sayfalarına taşıdığı habere göre Erbakan maaşlara iktidar olmaları durumunda yapacakları zam oranını açıkladı.

Yeniden Refah Partisini kurarak siyasete giriş yapan Erbakan partisinin Zeytinburnu İlçe Başkanlığı 2'nci Olağan kongresinde konuştu.

Sözlerine iktidara gelir gelmez ilk yılımızda emekliye, memura, işçiye yüzde 70 zam yapacağız diye başlayan Erbakan Bunu milli görüş sözü olarak veriyorum. Cenab-ı Allah bütün bu söylediklerimizi hayata geçirmeyi nasip eylesin” ifadeleriyle bitirdi..

1069894-620x410.jpg

BABASI DA YAPMIŞTI

Öte yandan Necmettin Erbakan'ın Başbakanlığı döneminde maaşlara en yüksek zam yapılmıştı.

Refah-Yol Hükümeti'nin 1996 yılında, yüzde 30 istenmesine rağmen memura verdiği yüzde 50 zam oranıyla dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan tarihe geçmişti.

Fatih Erbakan'ın iktidar olması durumunda babasının izinden gideceği konuşuluyor...

ANKETLER BİZİ GÖSTERMİYOR

Öte yandan Fatih Erbakan anket şirketlerine de tepki göstererek anket şirketlerinin kasıtlı olarak kendilerine yer vermediğini dile getirdi. Fatih Erbakan'ın açıklamaları Cumhuriyet -Yeniçağ gibi muhalif medyada da genişçe yer buldu.