Banka Hesaplarınızı Kontrol Edin İkramiyeler Bugün Yatmaya Başladı

Vatandaşların merakla beklediği ödemeler başladı. Banka hesaplarına 1500 TL ödeme yapılacak. Devlet tarafından sağlanan bu ikramiye ödemesi yüz güldürecek.

Banka Hesaplarınızı Kontrol Edin İkramiyeler Bugün Yatmaya Başladı
Yayınlanma Tarihi : 08 Haziran 2021 19:22

Devletten binlerce vatandaşı sevindiren destek ödemesi. Ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Haziran sonuna kadar herkesin banka hesabında olması bekleniyor. Ayrıntılar şu şekilde..

Merakla beklenen gün geldi çattı.

Yüz binlerce kişinin paraları bugün hesaplara yatırılıyor. Ödeme tutarı 1.500 lira olacak. Ücretsiz izne gönderilenlere nakdi destek ödemesi bugün hesaplarda olacak.

HÜKÜMETTEN 1500 LİRA NAKİT ÖDEME

Ödemeler 1.500 lira olarak yapılacak. Paralar hesaplara ivedi şekilde yatırılıyor. Yiyecek, içecek sektöründe faaliyet gösteren işyerlerine nefes aldıracak bir uygulama hayata geçiyor. Hükümet milyonlarca kişinin istihdam edildiği sektörlere nefes aldıracak.

İlgili sektörlerde faaliyet gösteren işyerlerinde sigortalı çalışanlara ödeme yapılmaya başlandı. Ücretsiz izne ayrılanlara bin 500 lira nakdi ücret desteği veriliyor.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ HESAPLARA AKTARILIYOR

Peki ödemeye ulaşma yoları neler?

Ücretsiz izne gönderilenlere yapılan 1500 liralık nakdi destek ödemesi banka hesaplarına yatırılıyor. Bunun yanı sıra IBAN bilgileri eksik veya hatalı olanlar ise ödeneği PTT üzerinden alıyor.

ÖDEMELER 30 HAZİRAN'A KADAR TAMAMLANACAK

işten çıkarma yasağı 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Böylece ücretsiz izne çıkarılanlara ödenen nakdi destek de 30 Haziran’a uzatılmış oldu.

Ücretsiz izin desteğinden 17 Nisan 2020 tarihi itibarıyla sigortalı çalışanların yararlanmıştı. Son yapılan düzenlemeyle bu tarihten sonra işe girip ücretsiz izne çıkartılanları da kapsayacak şekilde genişletilmişti.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.