Yıllardır yayındaydı. TRT1'in Seksenler Dizisinden Kötü Haber

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Seksenler dizisiyle ilgili beklenmedik gelişme. Herkesi üzen sorunda belli oldu.

Yıllardır yayındaydı. TRT1'in Seksenler Dizisinden Kötü Haber
Yayınlanma Tarihi : 18 Ekim 2021 00:22

Açıkçası TRT1 ekranlarında yayınlanan çok sayıdaki dizi kaliteleriyle dikkat çekiyor. Özel kanallara reyting konusunda büyük darbeler indiren TRT1 söz konusu dizileriyle zirvedeki yerini korumayı sürdürüyor.

Uzun yıllardır TRT1 ekranlarında yayınlanan Seksenler dizisi de çok sevilen diziler arasında yer alıyor. Ekranda uzun bir süredir olan bu dizinin hayranları tarafından çok sevildiği bir gerçek.

Fakat mutlu olmayanlar da var. Seksenler dizisi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeniden günlük olarak ekrana gelmeye başladı.

Yaz aylarında haftalık dizi olarak yayınlanan dizi en çok izlenen saatte Seksenler dizisine ilgi oldukça fazlaydı. TRT1'e yaz döneminde Seksenler dizisinin iyi bir seyirci kitlesi kazandırdığı ortada.

Televizyon gazetesinin yayınladığı özel habere göre İlker Ayrık, Reha Özcan ve Zeynep Demirel’in de katılımıyla kadro yenilendi ve Seksenler dizisi kış döneminde de yine TRT1 ekranlarında izleyicilerle buluşmaya başladılar.

Bu kez öğleden sonra 16.30 olarak ekrana gelen Seksenler için reytingler hak ettiğinin çok altında gelmeye başladı. TRT1 tarafından alınan karar doğrultusunda Hafta içi yayınlanan dizi kadın programlarının karşısına konuldu ve o saat için reytingler de çok düşük gelmeye başladı.

Bu nedenle Hak ettiği reytingleri elde edemeyen, birçok izleyicinin yayın saati nedeniyle de takip edemediği dizinin Cuma günü yayınlanan bölümü tüm kişilerde sadece 49. sırada yer aldı.

Bu kapsamda AB’de 27. olan dizi, ABC1 kategorisinde ise günü 34. olarak tamamladı. Ve Seksenler dizisi hayranları TRT1’e sitemlerini iletmeye devam etmeye başladılar.

YAYIN SAATİ DEĞİŞMELİ

Çok sayıda seyirci TRT1 yönetimine çağrıda bulunmaya başladılar. Dizinin saatinin Ana haber bülteninden 1 saat öncesine alınmasını isteyen hayranları kanala taleplerini her platformda iletmeye başladılar.

FİNAL SÖZ KONUSU OLABİLİR

TRT1'in en çok sevilen dizilerinden biri olan Seksenler dizisindeki bu düşüş devam ederse final söz konusu olabilir. Kanalın acilen saat konusunda değişikliğe gitmesi gerekiyor.

Gerek konusu ve hikayesiyle çok sevilen dizilerden biri olan Seksenler bu durumu hak etmiyor. Kanal reyting konusunda bir karar vermeden önce dizinin saatinde bir değişiklik yapmalı.

Aksi takdirde Seksenler dizisindeki izlenirlik daha da düşebilir ve final kaçınılmaz olabilir.