Yeni Sezon Beklenirken Kanal D sevilen dizisine final yaptırdı

Kanal D çok sayıda seyircisini kızdıracak bir karara imza atarak sevilen TV dizisi için final kararı aldı.

Yeni Sezon Beklenirken Kanal D sevilen dizisine final yaptırdı
Yayınlanma Tarihi : 06 Eylül 2021 01:21

Camdaki Kız ve Sadakatsiz gibi dizilerle reytinge boğulan Kanal D yönetimi reyting getirmeyen dizilerine ise final yaptırıyor.

Kanaldaki hiç bir dizi Arka Sokaklar dizisi kadar uzun soluklu olamıyor. Yaz aylarında seyirci karşısına çıkacak diziler ise iyi reyting getirmesine rağmen nedense yeni sezona girilince Kanal D tarafından yayından kaldırılıyor.

Bu kararın arkasındaki nedenin ise reyting kaygısı olduğu öne sürülüyor.

Televizyon Gazetesi'nin geçtiği habere göre : Aşkın Tarifi ve Baht Oyunu dizilerini yaz aylarında ekrana getiren Kanal D, Aşkın Tarifi dizisine final kararı aldı.

Başarılı oyuncu Kadir Doğulu uzun bir aranın ardından oyunculuğa Aşkın tarifi dizisiyle geri dönmüştü. Kadir Doğulu oynadığı dizi hakkında da bazı açıklamalarda bulunmuştu. Dizide Fırat Şef karakterine hayat veren ünlü oyuncu bu karakteri severek canlandırıyordu. Dizideki reytinglerin kendisini ilgilendirmediğini açıklayan Kadir Doğulu açıklamalarıyla da gündeme gelmişti.

60617ddc4453953d8c1a8612.jpg

Ancak Kanal D yönetimi onun gibi düşünmedi. Dizinin hikayesi ve kadrosu oldukça iyi olmasına rağmen reytinglerde çakılan Aşkın Tarifi dizisi için Kanal D yönetimi final kararı aldı.

Kadir Doğulu ise yaptığı açıklamada dizide elinden geleni yaptığını belirterek reytinglerin kanalın ve yapımcının konusu olduğunu öne sürdü.

Aşkın Tarifi dizisinin aslında bir sezon dizisi olduğunu da ifade eden Kadir Doğulu açıklamasının devamında dizinin ilk başta yaz ayları için düşünülmediğini ama erkene alındığını da öne sürdü.

Uzun bir aranın ardından Kadir Doğulu'yu hayranlarıyla buluşturan Aşkın Tarifi dizisi bu akşam saat 20.00'da son bölümüyle yayınlanarak ekrana veda edecek. 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle dizi mezarlığına gönderilecek Aşkın Tarifi dizisinin eski bölümleri ise kanalın youtube hesabında yayında olmaya devam edecek.

Kaynak: Televizyon gazetesi - Objektif Port