Yargı Dizisine Yönelik Eleştiriler Artmaya Başladı! Engin Karakteri Merkeze Oturunca Tepki Yağdı

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisindeki Engin karakterinin merkeze yerleşmesi dizinin senaryosunun eleştirilmesine neden oldu. Sosyal medyadan Yargı izleyicileri son bölümlere isyan etmeye başladı.

Yargı Dizisine Yönelik Eleştiriler Artmaya Başladı! Engin Karakteri Merkeze Oturunca Tepki Yağdı
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2021 18:29

Kanal D ekranlarında Pazar akşamları yayınlanan reyting rekortmeni dizi Yargı'da yine yer yerinden oynadı. Senarist Sema Ergenekon'un iki sene boyunca adliye koridorlarına ve mahkeme salonlarına gidip gelmesi reyting sonuçlarıyla meyvesini verdi. Ancak son bir kaç bölüm, dizi hayranlarının eleştirisine tutuldu.

Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'in yer aldığı Yargı, sadece muhteşem oyuncu kadrosu değil hikayesiyle de dikkat çeken bir proje olarak hayatımıza girdi. 11. bölümü dün akşam yayınlanan Yargı, bir konuda hayranlarının eleştirisine tutuldu.

Dizinin en çok eleştirilen kişisi Engin, en çok eleştirilen konusu ise Engin'in bildikleri ve yaptıkları oldu. Ceylin'in kız kardeşi İnci'nin cinayetinin çözülmesi ve katilin tutuklanması 9 bölüm sürdü. İlk 9 bölüm tam tadında ve heyecanı düşmeden ilerledi. Ancak son iki bölümde Engin'in hain planlarına odaklanılması ve diğer karakterlerin hayatına dair bildikleri ile kötü planlar içine girmesi seyirciyi çıldırttı.

Engin'in Hal ve Hareketi Seyirciyi Çıldırttı

Dizi başında sevimli kıvırcık saçlı bir avukat olarak karşımıza çıkan Engin'in bu kadar soğukkanlı ve pişkin olması herkesi çıldırttı.

Dizinin soğukkanlı katili Engin'in Ceylin, Ilgaz, Pars, Yekta, Eren ve Çınar hakkında nasıl bu kadar bilgi sahibi olduğu ve bir anda izleyiciye aktarmadan ilerlemesi ve kötü planları, dizinin sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulmasına neden oldu.

Senarist Eleştiri Yağmuruna Tutuldu

Sosyal medyada, Yargı dizisi hayranları sadece Engin'in pişkin hallerini değil, senaristin ser verip sır vermeden senaryoyu ilerletmesini de eleştirdi. Birçok dizi hayranı, Engin'in bu bilgileri nereden öğrendiğini merak ediyor. Evet, bazı sahnelerde herkesi dinleyen ve yanında olan hal ve hareketiyle karşımıza çıkan Engin, uzun süre bu bilgileri kaydedip bir gün olurda kötü bir şey olursa diye saklaması pek samimi ve gerçekçi gelmiyor.

Umarız gelecek bölümlerde Engin'in herkesin hayatına etkileyecek eski ve yeni bilgileri nereden öğrendiğini senaristimiz izleyiciye de aktarır. Öte yandan dizinin ilk bölümünde Ceylin ve Ilgaz'ın aşk yaşayacağını herkes tahmin etmişti. Umarız uyumlu çiftin arası şu durumda olduğu gibi biraz daha devam eder. Çünkü izleyici artık romantik sahneler yerine daha çok hayatımızdan çıkan olayları görmek istiyor.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port