Yapım şirketinden FOX'daki ‘Son Yaz’ dizisiyle ilgili önemli duyuru

FOX TV ekranında yayınlanan Son yaz adlı TV dizisi için final kararı çıkmıştı. Dizinin hayranlarını üzecek son açıklama yapım şirketinden geldi.

Yapım şirketinden FOX'daki ‘Son Yaz’ dizisiyle ilgili önemli duyuru
Yayınlanma Tarihi : 12 Ekim 2021 23:00

Son yaz dizisi geçtiğimiz sezona iddialı bir giriş yapmıştı. Sonrasında ise dizi sezon finali yaparak ekrana kısa bir ara vermişti.

Yeniden ikinci sezonuyla ekranda olan dizide yaşanan hikaye değişikliği ters tepmiş ve dizinin reytinglerinde düşüşe neden olmuştu.

Reyting konusunda ısrarcı davranan FOX TV ise diziye final kararı aldı. Bu gelişme üzerine sosyal medyadan dizinin çok sayıda hayranı kampanya başlattı. Ancak hayranların hayalini suya düşürecek açıklama yapım şirketinden geldi.

TV100 ekibinden Birsen Altuntaş'ın duyurduğu habere göre Ali Atay, Alperen Duymaz, Hafsanur Sancaktutan ve Birce Akalay’ı buluşturan Son Yaz dizisinin 26. bölümde final yapması hayranlarını üzmüş, dizinin devam etmesi için sosyal medyada kampanya büyük bir başlatılmıştı.

Dizinin yapımcısı olan Saner Ayar’ın dizinin dijitalde bir 10 bölüm daha devam etmesi için görüşme yaptığı ancak oyuncuların bu fikre sıcak bakmadığı da öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Son Yaz seyircilerini beklentide bırakmamak adına da yapım şirketi akşam saatlerinde şu açıklamayı duyurdu..

“Bildiğiniz gibi reyting sistemi televizyon dünyasının en önemli yapı taşı… Kanallardaki yönetici arkadaşlarımız stratejik kararlarını verirken bu datayı baz almakta… Zira reklamverenlerimiz de bütçelerini aynı şekilde bu data eşliğinde pay etmekte…

İçinde bulunduğumuz reyting sisteminde maalesef karşılığını bulamaması nedeniyle üzülerek Son Yaz hikayemizi sonlandırmış bulunmaktayız.

Son Yaz evrenini gerçek kılan sizlere ve tüm ekibimize teşekkür ederiz. Anahtar hala saksının altında…

O3 Ailesi…”

Yapım şirketi tarafından yapılan açıklama büyük üzüntüye yıl açarken oyuncuların dijital fikrine sıcak bakmaması ise başka bir tepkiye yol açtı.

Zira televizyon ekranında izlenmeyen çok sayıda dizi dijital ortamda çok daha fazla ilgi görüyor ve daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşabiliyor.

BAY YANLIŞ ÖRNEĞİ

Örneğin FOX TV ekranında yayınlanan Bay Yanlış dizisi kanalda iyi reyting alamamış ve sonrasında final yapmıştı. Ancak dizinin tekrar bölümleri ile bölümlere ait sahneler internette izlenme rekorları kırıyor. Hatta Can Yaman'ın bu dizisi İtalya'da izlenme rekorları bile kırıyor.

Ekranlarda 2 saat veya 3 saat süren diziler dijital mecralarda 1 saatlik bölümlerden oluştuğu için daha çok kullanıcı dostu oluyor ve seyirciler bu tarz dizileri daha çok seviyor

İlgili Haberler