TRT'nin Teşkilat dizisi için ATV ve FOX TV'den Sonra Şimdide Show TV harekete geçti

TRT1 ekranlarında yayınlanan TV dizisi, Teşkilat rekora koşarken önce FOX ardından ATV şimdi de Show TV yeni bir dizi yayınlayarak Teşkilat'ı ezmeye karar verdiler..

TRT'nin Teşkilat dizisi için ATV ve FOX TV'den Sonra Şimdide Show TV harekete geçti
Yayınlanma Tarihi : 05 Eylül 2021 15:41

Ekranda reyting yarışı sürüyor. TRT1 Ekranlarında yayınlanan Teşkilat dizisi reyting konusunda birinciliği kaptırmazken çok sayıda özel TV kanalı peş peşe yeni dizi projeleriyle Teşkilat'ı geçmeye çalışıyor.

Öyle iddialı diziler piyasaya sürdüler ki Teşkilat'ı tahtından indirmeye kararlılar. Bunda başarılı olacaklar mı bilinmez ama üç kanalın birden hücuma geçmesi Teşkilat dizisini daha da güçlendirebilir.

Televizyongazetesi'nin derlediği habere göre: Teşkilat dizisine ilk rakip ATV'den geldi. Dizinin adı İkimizin sırrı oldu.. Aras Aydın ile Leyla Feray'ın başrollerinde olduğu dizi etkileyici bir dram hikayesi olarak gösteriliyor. Eylül ayı içerisinde reyting konusunda yükseltmesi bekleniyor. Yaz döneminde dizinin reytingleri düşüktü. Bu yüzden Teşkilat dizisi için iyi bir rakip mi bilemiyoruz..

ikimizin-sirri.jpg

ATV'den sonra ikinci rakip dizi ise FOX TV'den geldi. Başrollerinde Aslıhan Güner, Barış Kılıç, Timur Acar ve Begüm Birgören’in yer aldığı Uzak Şehrin Masalı dizisinin 12 Eylül Pazar akşamı ekrana geleceği duyuruldu. FOX Yönetiminin amacı da Teşkilat dizisini reyting konusunda geçmek.. Bu yarıştan kanal pay alabilecek mi henüz bilemiyoruz. İlk bölümden sonra değerlendirmemiz illa ki olacaktır.

728a373d-87d3-44d4-b33a-eef9234c7e36.jpg

Üçüncü rakip dizi ise Show TV'den geldi. Yabancı damat konusunun konu edildiği İçimizden biri isimli dizi de pazar günü yayınlanacak. 12 Eylül pazar günü ekrana gelecek olan dizinin başrollerinde ise Özge Yağız ile Bora Akkaş yer alıyor .

maxresdefault-001.jpg

İrlandalı Adam ile Türk Kızı Havva'nın aşkına değinilecek. Pazar akşamı yayınlanacak olan bu üç dizinin TRT1 ekranlarında yayınlanan Teşkilat dizisine karşı bir üstünlük elde edip etmeyeceği bilinmez ama anlaşılan Teşkilat birilerini oldukça ürkütmüş görünüyor..

Kaynak: Objektif Port - Televizyon Gazetesi