TRT1'in Yeni Dizisi Alparslan'ın Yayın Tarihi Sonunda Belli Oldu

TRT1 tarafından yayınlanacak olan TV dizisi Alparslan için geri sayım başladı. Televizyon Gazetesi, Alparslan'ın yayın tarihini duyurdu. İşte ayrıntılar...

TRT1'in Yeni Dizisi Alparslan'ın Yayın Tarihi Sonunda Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 14 Ağustos 2021 17:52

TRT1, yeni sezonda yayın hayatına iddialı tarihi bir dizi ekledi. Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan'ın hayat hikayesini anlatacak dizi Alparslan, daha önce yine aynı kanalda yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı olarak ekranlara gelecek. Ancak iki dizi arasındaki fark, geçen sezon Alparslan'ın oğlu Melikşah Sultan'ın hayatını izleyen seyirciler, şimdi 3 sezon boyunca Alparslan'ın hayat hikayesini izleyecek.

Dizinin kadrosu için titiz bir çalışma yürüten Emre Konuk, başroller için Barış Arduç ve Fahriye Evcen ile anlaştı. Diziye Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol alan Mehmet Özgür ve Mim Kemal Öke'de katılacak.

Başrolde yer alan oyuncuların ardından dizide yer alacak diğer isimler de bir bir açıklandı. TRT1 ekranlarında 2021-2022 sezonunda yayınlanacak Alparslan dizisinde yer alacak diğer oyuncular ise; Gizem Karaca, Korel Cezayirli, Erdinç Gülenar, Esila Umut, Barış Bağcı olacak.

Eylül sonunda izleyiciyle buluşacak TRT1'in yeni dizisi Alparslan'ın çekimlerine ise Ağustos sonu başlanacak.

En çok merak edilen konu ise dizinin hangi gün ekranlara geleceği sorusuydu. Kanal, Alparslan dizisinin yayın günü için Pazartesi'yi seçti.

Kaynak: Televizyon Gazetesi - Objektif Port