TRT1'in Barbaroslar dizisinde çok önemli değişiklik yapıldı!

TRT1'in Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi reyting konusunda büyük bir çöküş yaşarken beklenmedik bir değişiklik kararı geldi. Dizinin bütçesi de oldukça dikkat çekiyordu

TRT1'in Barbaroslar dizisinde çok önemli değişiklik yapıldı!
Yayınlanma Tarihi : 11 Ekim 2021 20:55

Perşembe akşamları ekrana gelen TRT1 dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı beklenen ilgiyi görmedi. Dizinin çok büyük bir bütçesi bulunuyor. Camdaki Kız dizisinin zirvede olduğu Perşembe günleri adeta herkes Kanal D ekranına doluşuyor.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi de başarılı kadrosuna rağmen seyredilmiyor. İkinciliği ancak zorlamaya çalışan dizi için önemli bir karar alındı. Hikayede değişikliğe gidilecek.


Engin Altan Düzyatan ile Ulaş Tuna Astepe’nin başrollerinde yer aldığı iddialı dizinin şimdiye kadar 4 bölümü yayınlandı.

Gelen bilgilere göre artık Dizinin yeni bölümlerini yeni bir senaryo ekibi yazacak. TRT1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar dizisindeki bu değişikliğin izleyici tarafından nasıl karşılanacağı da önümüzdeki bölümlerin reytingleri ile kendini göstermeye başlamış olacak.

Öte yandan Yeni senarist ekibinin heyecanı artırması, deniz sahnelerini çoğaltması ve diziye yeni bir yön vermesi de bekleniyor. Barbaroslar dizisi çok başarılı ve iddialı bir yapım olmasına rağmen, Kanal D’nin Camdaki Kız isimli yapımının gerisinde kalmaya her geçen bölümde devam ediyor

ATV DİZİSİ DE OLDUKÇA İYİ DURUMDA

Ayrıca atv’de dördüncü sezonu yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisi de giderek toparlanmaya başladı. Gerek ATV gerekse Kanal D'nin başarısı sonrası TRT1 dizisinde bir değişiklik yapılmasını zorunlu kıldı ve ilk olarak senarist ekibinin yenilenmesine karar verildi..

Serdar Özönalan ile Hasan Erimez’in yeni bölümlerin senaryosunu yazacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Melis Babadağ, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu gibi usta oyunculardan oluşan kadrosu ile dikkat çeken dizinin çekimleri Antalya, Marmaris ve İstanbul’da devam tüm hızıyla sürüyor.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinin beşinci yeni bölümü ile 14 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00’da TRT1 ekranında yayınlanacak.

GÜN DEĞİŞİKLİĞİ OLABİLİR

Öte yandan senarist ve hikaye değişikliğinin işe yaramaması durumunda TRT1 yönetiminin dizinin yayın gününü değiştirmesi gündeme gelebilir. Oldukça iddialı bir dizi olmasına rağmen gün değişikliğinin de işe yaramaması durumunda final kaçınılmaz olabilir.

TRT1 daha öncede Bir zamanlar kıbrıs dizisini final yaptırmış gerekçe olarak ta reyting alamaması gösterilmişti.

Barbaroslar dizisi için ilk seçenek hikaye değişikliği oldu. İkinci seçenek muhtemelen gün değişikliği olacak. Üçüncü seçenekte ise final kaçınılmaz olacak..

Şimdi herkes hikaye değişikliğinin işe yarayıp yaramayacağını merak ediyor.

Kaynak: Televizyongazetesi.com

bu arada diziyle ilgili fragmanda geldi - 5.bölüm fragmanı