TRT1'den Beklenmedik Karar! Sevilen Diziye Final Kararı Çıktı

TRT1 ekranlarında yayınlanan Dünya Hali dizisinin reytingleri tutmayınca TRT yönetimi sevilen diziye final kararı aldı. Dünya Hali dizisinin final yapacağı tarif belli oldu.

TRT1'den Beklenmedik Karar! Sevilen Diziye Final Kararı Çıktı
Yayınlanma Tarihi : 23 Kasım 2021 21:00

TRT1, yayınladığı diziler ile adından söz ettirmeye devam ederken bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Alparslan, Masumlar Apartmanı, Teşkilat ve Kıbrıs Zafere Doğru gibi diziler ile dikkatleri üzerine çeken ve bazı diziler sayesinde sadık bir izleyici kitlesi elde eden TRT1'in iyi reyting sonuçları beklediği bir diğer dizi ise başrollerinde Pelin Abay ve Caner Şahin'in yer aldığı Dünya Hali oldu. Son dönemlerde gerçek hayattan esinlenerek hazırlanan veya tarihe ışık tutan dizileri ile gündeme gelen kanalın tek absürt komedi hikayesi olan dizisi Dünya Hali, yayınlanmaya başladığı yaz döneminden bu yana reyting sonuçları ile kimseyi mutlu edemedi.

Ancak TRT1, diğer kanalların aksine iyi reyting sonuçları alamayan Dünya Hali dizisine her şeye rağmen destek olmaya devam ederek bugüne kadar yayınlanmasını sağladı.

Dünya Hali Hayranlarını Üzen Haber Geldi

Kötü reyting sonuçları ve birçok eleştiriye rağmen Dünya Hali dizisine destek olan TRT1, dizi hayranlarını üzen karara imza attı.

TRT1'in bu sezon tutmayan tek dizisi olarak ara ara adından söz ettiren Dünya Hali için final kararı alın.

24 Kasım Çarşamba akşamı 17. bölümü ile TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan Dünya Hali, 20. bölüm itibariyle seyircilerine veda edecek. 15 Aralık Çarşamba akşamı 20. bölümü ile son kez ekranlara gelecek olan Dünya Hali, her ne kadar başrol oyuncularının uyumu iyi ve enerjisi yüksek olsa da absürt komedi yapımları kış sezonunda ekranlarda pek yer almıyor.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port

İlgili Haberler