TRT1'den Barbaroslar Dizisi İçin Sevenlerini Üzen Karar

Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe’nin başrollerinde yer aldığı Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı adlı TRT1 dizisiyle ilgili hayranlarını şaşkına çeviren karar. İşte ayrıntılar...

TRT1'den Barbaroslar Dizisi İçin Sevenlerini Üzen Karar
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2021 19:27

TRT1'in yüksek bütçeli dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, tüm iddiasına rağmen reytinglerde başarısız oldu. Ancak dizi hakkında alının bir karar izleyicilerini üzdü.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe'nin yer aldığı TRT1'in perşembe akşamları yayınladığı Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi reyting savaşında rakibi Kanal D dizisi Camdaki Kız'ı geçemedi. Büyük bütçeli dizi için uzun süre tanıtım yapılmış, seyircinin beklentisi bir hayli artmıştı. Ancak reyting sonuçları dizinin gidişatının kötü olduğunu gösterdi.

Dönem dizisi olan ve Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin hikayesini anlatan dizi hakkında alınan karar ise hayranlarını üzdü.

Alınan Karar Hayranları Şaşırttı

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi hakkında alınan karar ise, bu hafta yeni bölüm yayınlanmaması oldu. Yeni bölüm yerine özel bölüm adı altında bir bölüm yayınlanacak. Dizi hayranları bir hafta daha yeni bölüm için beklemek zorunda kalacak.

İddialara göre bu kararın altında reytingleri artırmak için senarist değişimi yatıyor. Ayrıca senaristlerin yanı sıra oyuncu kadrosunda ve karakterlerde de değişikliğe gidilecek.

Yine iddialara göre; Zeynep karakterine hayat veren Melis Babadağ ve Despina karakterini canlandıran Gülcan Arslan hikayeden çıkartılacak. Yeni senaristler ise Serdar Özönalan ve Hasan Erimez, Meryem karakterini ayağa kaldırmak için çapa harcayacak. Yeni karakter Meryem üzerinden ise Hızır'ın aşk hayatını işleyecekler.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port