TRT1'deki Gönül Dağı Dizisiyle İlgili Seyircinin Tepkisini Çeken Karar

TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisinde seyircileri kızdıran kararlara imza atıldı. Senaristlerin kararlarına sosyal medyadan dizinin hayranları tepki yağdırdı. İşte detaylar...

TRT1'deki Gönül Dağı Dizisiyle İlgili Seyircinin Tepkisini Çeken Karar
Yayınlanma Tarihi : 28 Ekim 2021 22:50

TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisi, yeni bir karakter ile canlanacak. Geçtiğimiz günlerde dizinin reytinglerinin kötü gittiği ancak kanalın ne yapacağını bilmediğine dair haberler çıkmıştı. Ancak kanal, özel kanalların aksine devam kararı alarak diziyi canlandıracak adımlar atmaya başladı.

TRT1'in tarihi dizileri yanı sıra ekranlara getirdiği romantik-komedi tadındaki dizi Gönül Dağı'nın kadrosuna Buse Orcan katıldı. Orcan, Asya karakterine hayat verecek. Ancak kafaları fazlasıyla karıştıracak bir karakter olacak gibi duruyor.

Ramazan karakterinin hayatına giriş yapan Askya, dengeleri değiştirecek. Çünkü Ramazan'ın Asuman'a olan aşkı ile sınandığı şu zamanlarda karşısına Asya'nın çıkması durumları değiştirecek. Başta naif bir hikaye anlatması ile oldukça ilgi gören dizi, ikinci sezonda bambaşka bir formata döndü.

Dizi hayranları bu değişimi adeta özel kanallarda yayınlanan dizilerde aşk hikayelerine benzeterek isyan etti.

Senaristlerin sürekli aşk ve ayrılık dolu dram hikayeleri oluşturması eleştirileri de beraberinde getirdi. Öte yandan Asya karakteri de dizinin bu yönünü güçlendiren isim oldu. Mezarcı İlyas'ın kızı olan Asya'nın Ramazan ile karşılaşması yeni bir aşk mı yaşanacak sorularını beraberinde getirdi.

Buse Orcan, Gönül Dağı dizine sert bir giriş yaptı. Ancak kısa sürede hem dizinin hem de kendisinin popülerliğini artıracak gibi duruyor.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port