TRT1’deki Gönül Dağı dizisinde tepkiye yol açan değişim kararı

Cumartesi akşamlarının sevilen dizilerinden biri olan TRT1 ekranlarındaki Gönül Dağı dizisinde tepki çeken bir değişim kararı alındı. Gönül Dağı dizisindeki değişikliği Seyirci pek sevmedi

TRT1’deki Gönül Dağı dizisinde tepkiye yol açan değişim kararı
Yayınlanma Tarihi : 29 Ekim 2021 20:56

Gönül Dağı dizisi Cumartesi akşamlarının en sevilen dizisi olmaya devam ediyor.

TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisine yeni bir karakter giriş yaptı. Oyuncu Buse Orcan'ın hayat verdiği Asya karakteri kafaları iyiden iyiye karıştırdı.

Ramazan karakterinin hayatının tam ortasına giriş yapacak olan Asya dizide tüm dengelerin değişmesine neden olacak.

Asuman'a olan aşkı ile sınanmakta olan Ramazan böylesi bir dönemde Asya ile karşılaştı. Seyirci senaristlerin aldığı bu karara ve değişikliğe isyan etti..

Dizinin ilk sezonunda oldukça naif ve sıcacık bir aile dizisi olan Gönül Dağı ikinci sezonda reyting uğruna peş peşe yeni değişikliklerle dikkat çekiyor..

Televizyon gazetesi tarafından derlenen habere göre dizide yer alan karakterlerin aşk hayatlarının çok fazla işlenmesi büyük eleştiri konusu oluyor.

Özel kanallardaki dizilerin aşk hayatını oldukça fazla işlediği biliniyor. Gönül Dağı dizisi bu saçma sapan dizilerden daha saf ve doğal aşklarıyla gündem olan ve sevilen bir diziydi.

Senaristlerin reyting uğruna sürekli ayrılık içeren dram dolu dizileri artık sevilmeyen diziler arasında yer alıyor.

Öte yandan Buse Orcan'ın hayat verdiği Asya karakteri de dizinin bu denli değişmesine yol açan bir karakter oldu.

Mezarcı İlyas'ın kızı olan Asya'nın Ramazan ile karşılaşması akıllara yeni bir aşk mı doğuyor sorusunu da beraberinde getirdi.

İki karakter hikayede tesadüfen karşılaşmış ve evden kaçan genç kız ailesinin kendisine çektirmiş olduğu çileleri anlatmıştı. İlçe meydanındaki patates festivaline gelerek Asya'yı da ailesine teslim eden Ramazan onlara büyük bir rest çekerek başına belayı da almış oldu.

Gönül Dağı dizisinde meydana gelecek olaylarla birlikte Asya ve Ramazan arasındaki yeni aşk ihtimali seyircinin merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Buse Orcan hikayeye oldukça hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede Asya karakteriyle popülerliğini de artması bekleniyor.

Ancak bilinen bir gerçek var ki Artık Ramazan ve Asuman'ın bir araya gelmesi pek mümkün görünmüyor. Bu ayrılık resmen kesinleşmiş görünüyor..

RAMAZAN KARAKTERİNE KİM HAYAT VERİYOR?

Öte yandan Buse Orcan'ın Asya karakterine hayat verdiği Gönül Dağı dizisinde Ramazan karakterine ise Cihat Süvarioğlu hayat veriyor.

2021 itibariyle henüz 31 yaşında olan Cihat Süvarioğlu 23 Eylül 1990 doğumludur. Aslen Konyalı olan Cihat Süvarioğlu 2014’ten itibaren sinema ve dizi filmlerde yer almış bir oyuncudur. Masal Çiçeği ve Yüzleşme dizilerinde rol alan Cihat Süvarioğlu asıl büyük çıkışını ise TRT1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisiyle yapmıştır

Masumlar Apartmanı dizisi her Cumartesi Akşam 20.00'de TRT1 ekranlarında yayınlanırken 30 Ekim 2021 tarihinde de dizinin yeni bölümü ekrana gelecektir.