TRT1'de Daha Yeni Başlamıştı. Barbaroslar Dizisi İçin Yeni Bir Karar

TRT1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar dizisi için beklenmedik bir karar çıktı. Kanal, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi için beklenmedik bir sürece giriyor.

TRT1'de Daha Yeni Başlamıştı. Barbaroslar Dizisi İçin Yeni Bir Karar
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2021 18:35

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, TRT1'in en iddialı projelerinin arasında yer almıştı. Ancak beklenen ilgi gelmedi. Reytinglerde yaşanan düşüşe yeni bir karakter can olacak. Hikayeye dahil olacak karakteri ise gazeteci Birsen Altuntaş duyurdu.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe'nin yer aldığı, yaklaşık 1 yıl süren ön çalışmanın ve iddialı tanıtımların ardından TRT1'in yeni dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, yayınlandığı günden bu yana git gide reytinglerde düşüş yaşamaya devam ediyor. Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşlerinin hikayesini anlatması sezonun en iddialı yapımı olmasını beraberinde getirmişti. Ancak hikaye ve kurgu seyircinin ilgisini toplayamadı.

Hikayede ve kurguda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için ilk olarak dizinin yönetmeni değiştirildi. Ardından görüntü yönetmeni de değişti. Dizinin hikayesinde de önemli değişiklikler yapıldı. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yapılan bir diğer değişiklik ise yeni bir kadın karakterin hikayeye dahil olması oldu. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; başrolünde yer alan Ulaş Tuna Astepe'nin partneri olarak Merve Gümeli diziye dahil olacak. Merve Gümeli, dizide Meryem karakterine hayat verecek. Seyircinin tarihi veya dram projesi farketmeksizin aşk hikayesi görmeye alışık olduğu bir dönemde dizideki ilgi kaybını aşk ve romantizm konusu ile giderilecek.

Öte yandan hikayeye dahil olacak Meryem karakteri, Hızır karakterinin de farklı bir yöne doğru ilerlemesine neden olacak. Meryem karakterinin diziye dahil olmasıyla, Barbaroslar'a ilginin artıp artmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: TV100 - televizyongazetesi.com - Objektif Port

İlgili Haberler