TRT1 sevilen diziyi ekrandan çekiyor! Artık ekranda yer almayacak

TRT1'in devam dizisi Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı izleyicilerine kötü haber. Kanal artık dayanamadı ve fişini çekmeye karar verdi. Final tarihi ise beklenenden de yakın!

TRT1 sevilen diziyi ekrandan çekiyor! Artık ekranda yer almayacak
Yayınlanma Tarihi : 18 Nisan 2023 02:00

TRT1 ekranında 1 sezon 32 bölüm yayınlanan, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Pelin Akil, Yetkin Dikinciler, Ulaş Tuna Astepe ve Yiğit Özşener'in paylaştığı Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisinin devamı niteliğinde çekine Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinin final tarihi belli oldu.

Haberport.com'da yayınlanan habere göre, TRT'nin büyük bütçeler harcadığı dizisi çok yakında ekranlara veda edecek.

Mayıs'ta Ekranlara Veda Edecek

Dizi, Akdeniz’in Kılıcı projesinin devamı niteliğinde çekimleri gerçekleştirildikten sonra yayın hayatına başladı. Birkaç aydır ekranlarda olan Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı, ne yazık ki beklenen ilgiyi göremedi. Tüm uğraşlar ve çabalar sonuçsuz kalınca TRT1, dizi hakkında final kararı almak zorunda kaldı.

Berat Özdoğan’ın yönetmenliğini üstlendiği dizi, Yusuf Esenkal’ın yapımcılığında, Uğur Uzunok, Hamza Akyıldız, Abdülhamit Işık ve Esma Koç’un senaryosuyla ekranlara taşındı. Ancak, yeterli reyting rakamlarına ulaşamadığı için TRT1, Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisini 26 Mayıs tarihinde final yaparak ekranlardan kaldıracağını duyurdu.

6-10777171.jpg

Ekran Serüveni Kısa Sürdü

Henüz 14 bölüm yayınlanan Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisinde Hayreddin karakterini yakışıklı oyuncu Tolgahan Sayışman canlandırıyor. ES Film imzalı dizinin ilk bölümü 23 Aralık 2022'de yayınlanmıştı.

Kaynak: haberport.com

İlgili Haberler